Tak szybko i skutecznie pozbędziesz się "malinki". Lekarz zdradza: wystarczą dwa kroki

2023-08-22 16:26

Efektywna metoda usuwania "malinki" z szyi! Lekarz na TikToku podpowiada niezawodny sposób na to często wstydliwe znamię. Wypróbuj koniecznie i pozbądź się "mailnek" w mgnieniu oka.

Tak szybko i skutecznie pozbędziesz się malinki. Lekarz zdradza: wystarczą dwa kroki
Autor: Getty Image

Malinki to charakterystyczne ślady na skórze, często pozostawione na szyi przez pocałunki. Czy istnieje skuteczny sposób, aby je szybko zniwelować? Okazuje się, że to zadanie nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Lekarz, który specjalizuje się w leczeniu bólu, podzielił się swoim sprawdzonym dwuetapowym sposobem na pozbycie się "malinek".

Jak się pozbyć "malinki"?

Dr. Kunal Sood to lekarz pochodzący ze Stanów Zjednoczonych, aktywnie obecny na mediach społecznościowych. W ramach swojego TikToka dzieli się medycznymi poradami, ciekawostkami oraz trikami. Ostatnio uchylił rąbka tajemnicy dotyczącej usuwania "malinek". Czym są "malinki"?

"Malinka" to ślad na skórze, który zwykle przyjmuje odcień czerwony lub fioletowy. To nic innego jak niewielki siniak, przez niektórych nazywany "pamiątką" po pocałunku. Sposób, w jaki malinka powstaje, jest prosty - wystarczy przyłożyć usta do skóry drugiej osoby (najczęściej wybierana jest szyja) i ssanie przez kilka sekund. Efektem jest charakterystyczny ślad, który utrzymuje się nawet przez 10 dni. Choć niektórzy noszą je z dumą jako swego rodzaju "znak miłości", inni chcą się ich pozbyć. Jak więc przyspieszyć ich zniknięcie?

Lekarz zdradza dwuetapowy sposób na pozbycie się "malinek"

Dr. Sood opublikował krótkie nagranie, w którym ujawnił, jak skutecznie usunąć malinki. To wideo obejrzało już ponad 2,2 miliona osób. Jaki jest jego sekret? Pomimo braku osobistego doświadczenia z "malinkami", lekarz w prosty sposób wyjaśnił, co się dzieje podczas ich powstawania i jak się ich skutecznie pozbyć. Okazuje się, że sam zimny okład nie zawsze wystarcza.

Lekarz tłumaczy, że przez pierwsze 24 godziny najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie zimnych okładów, na przykład z lodu lub zimnej łyżki. Dzieje się tak, ponieważ "malinki" powstają w wyniku pęknięcia naczyń krwionośnych i wycieku krwi pod skórę. Zimno pomaga zwężeniu tych naczyń i zahamowaniu krwawienia.

Po upływie doby, jeśli malinka nadal się utrzymuje, warto sięgnąć po ciepły kompres, aby krwiak podskórny mógł się wchłonąć. Dzięki temu prostemu dwuetapowemu procesowi, ślady po "malinkach" znikną bez śladu.

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy, w których internauci dziękowali lekarzowi za udostępnienie skutecznej rady i sami dzielili się swoimi metodami.

Poradnik Zdrowie: zaburzenia hormonalne