6 negatywnych nawyków psychicznych, które utrudniają życie

2021-11-12 17:51

Niewiele osób chce, aby ich życie było skomplikowane. A jednak czasami największą przeszkodą w osiągnięciu spokoju i równowagi są nawyki umysłowe, które często utrwalamy bezwiednie. Sprawdź, które z tych błędów popełniasz i co możesz z tym zrobić.

Spis treści

  1. Oto sześć negatywnych nawyków umysłowych, które utrudniają życie

Ludzki umysł jest potężny. Wszystko, co robisz, mówisz, czujesz ma w nim swoje korzenie. Podświadome machinacje mogą wywrócić życie do góry nogami.

Złe nawyki psychiczne mogą nieść za sobą wiele negatywnych konsekwencji dla zdrowia. To, co dzieje się w twojej głowie może być głównym źródłem wielu życiowych zmagań. 

Poradnik Zdrowie: kiedy iść do psychologa?

Złe nawyki są zawsze destrukcyjne, ale niektóre są bardziej niebezpieczne niż przypuszczamy. Niekiedy zdarza się, że przejmują one kontrolę nad naszym życiem, powodując utratę kontroli, poczucie bezradności, a nawet lęk czy depresję. Zrozumienie istoty tych nawyków może być pierwszym krokiem do przełamania schematu i zastąpienia ich czymś bardziej pozytywnym.

Oto sześć negatywnych nawyków umysłowych, które utrudniają życie

O autorze
Marcelina Dzięciołowska
Marcelina Dzięciołowska
Redaktorka od lat związana z branżą medyczną. Specjalizuje się w tematyce zdrowia i aktywnego stylu życia. Prywatne zamiłowanie do psychologii inspiruje ją do podejmowania trudnych tematów w tej dziedzinie. Autorka cyklu wywiadów z zakresu psychoonkologii, którego celem jest budowanie świadomości oraz przełamywanie stereotypów na temat choroby nowotworowej. Wierzy, że odpowiednie nastawienie psychiczne jest w stanie zdziałać cuda, dlatego propaguje profesjonalną wiedzę, w oparciu o konsultacje ze specjalistami.