14 maja startuje Impact'25! Sprawdź program i nie przegap tego, co najważniejsze

2025-05-12 13:48

Barack Obama w rozmowie z Timothym Snyderem, Olga Tokarczuk o kulturze i literaturze, John Kerry o klimacie, Anna Lembke o tym, jak działa nasz mózg w erze scrollowania. Te i setki innych tematów będziecie mogli zgłębić na Impact’25. 10 interaktywnych scen, 650 mówców i 23 ścieżki tematyczne. To wszystko czeka na ciebie 14-15 maja w Poznaniu!

Impact'25 już 14-15 maja
Autor: instagram / @impactcee Impact'25 już 14-15 maja

Impact'25 to jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowo-technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej, które odbędzie się 14–15 maja 2025 roku w Poznań Congress Center. Konferencja zgromadzi ponad 650 prelegentów z całego świata, w tym takie osobistości jak Barack Obama, Olga Tokarczuk, Francis Fukuyama i John Kerry.

W programie znajdą się wystąpienia, panele dyskusyjne oraz warsztaty poruszające kluczowe tematy, takie jak transformacja energetyczna, cyberbezpieczeństwo, sztuczna inteligencja, zdrowie psychiczne, przyszłość społeczeństw czy kultura.

Wydarzenie oferuje również przestrzenie networkingowe, sesje roundtable, Impact Art oraz Impact Run, tworząc unikalne środowisko do wymiany wiedzy i inspiracji.

Bilety dostępne na stronie: pass.impactcee.com/bilety

Zdrowie, psychika i wellbeing na Impact'25

Wśród 23 ścieżek tematycznych tegorocznej edycji Impact CEE znajdą się też dwie poświęcone zdrowiu: Health oraz Mental Health & Wellbeing. Już w środę 14 maja na scenie Santander Stage pojawi się prof. Anna Lembke specjalistka w dziedzinie psychiatrii, ze Stanford University School of Medicine i szefowa Stanford Addiction Medicine Dual Diagnosis Clinic.

Prof. Anna Lembke opublikowała ponad sto recenzowanych artykułów, rozdziałów książek i komentarzy. Zasiada w zarządzie kilku stanowych i krajowych organizacji zajmujących się uzależnieniami, zeznawała przed różnymi komisjami w Izbie Reprezentantów i Senacie Stanów Zjednoczonych. Szerszemu gronu znana jest jako autorka bestsellerowej książki "Niewolnicy dopaminy".

Tego samego dnia na Scenie 6 będą gościć takie nazwiska, jak:

  • Bogdan de Barbaro - jeden z najbardziej cenionych psychiatrów i terapeutów w Polsce;
  • Jarosław Jóźwiak - specjalista w diagnostyce i leczeniu ADHD;
  • Ewa Woydyłło-Osiatyńska - doktor psychologii klinicznej, specjalistka terapii uzależnień, autorka książek psychologicznych i przekładów;
  • Monika Horna-Cieślak - aktualna Rzecznik Praw Dziecka;
  • Anja Rubik - supermodelka, aktywistka i założycielka Fundacji SexedPL;
  • prof. Michał Lew-Starowicz - lekarz, specjalista psychiatra, seksuolog, psychoterapeuta;
  • Anna Morawska-Borowiec - psycholożka, dziennikarka, założycielka i prezeska Fundacji Twarze Depresji;
  • Marcin Bosak - aktor filmowy, teatralny, telewizyjny i dubbingowy, ambasador kampanii “Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”.

Pełny program Impact'25 dostępny na stronie impactcee.com/impact/2025/pl/agenda/

Tematy, które obejmie ścieżka poświęcona zdrowiu psychicznemu i szeroko pojętemu dobrostanowi to m.in.:

  • Jak wyciszyć umysł w świecie pełnym bodźców: Efektywne techniki redukcji stresu oraz metody mindfulness w dobie nieustannego zgiełku i natłoku informacji.
  • Biologia stresu: długoterminowy wpływ chronicznego stresu na zdrowie psychiczne i fizyczne oraz jego konsekwencje dla funkcjonowania organizmu i umysłu.
  • Zaburzenia snu a zdrowie psychiczne: skuteczne metody leczenia bezsenności i jej konsekwencji oraz związki między jakością snu a ogólnym samopoczuciem psychicznym.
  • Równowaga między życiem zawodowym a osobistym: budowanie zdrowych granic w pracy i poza nią, aby przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu i poprawiać ogólne samopoczucie.
  • Wyzwania zdrowotne pokolenia Z: sposoby wspierania zdrowia psychicznego współczesnej młodzieży oraz efektywne metody radzenia sobie z trudnościami w zmieniającym się świecie.
  • Bliskość, seksualność a zdrowie psychiczne: budowanie dobrych relacji, wpływ edukacji seksualnej od wczesnych lat na satysfakcjonujące życie seksualne i ich znaczenie dla bliskości związku i zdrowia psychicznego.
  • Zdrowie psychiczne młodych: skala i konsekwencje kryzysu zdrowia psychicznego wśród młodych, przyczyny trudności w jego przezwyciężaniu oraz efektywne strategie wsparcia i interwencji dla młodych osób.
  • Zdrowie psychiczne mężczyzn: znaczenie skutecznych metod wsparcia w radzeniu sobie z problemami psychicznymi, w tym depresją oraz rola społecznych i kulturowych czynników wpływających na dobrostan psychiczny mężczyzn.
  • Projektowanie i architektura dla lepszego zdrowia psychicznego: jak projektować miejsca, które przynoszą radość, budują wspólnotę i pozwalają na radzenie sobie z samotnością – projektowanie dla neuroróżnorodności, neuroinkluzynwości.