Seks po ciąży. Sposoby na udany seks po porodzie

2019-06-19 15:16
Seks po ciąży. Sposoby na udany seks po porodzie
Autor: Photos.com Seks po ciąży , choć może tuż  po porodzie  trudno w to uwierzyć, może dać wam tyle samo, a nawet więcej radości, niż przed poczęciem

Seks po ciąży, choć może tuż po porodzie trudno w to uwierzyć, może dać wam tyle samo - a nawet więcej - radości niż przed poczęciem. Przyzwyczajacie się stopniowo do tego, że jesteście rodzicami. Pora, żebyście przypomnieli sobie, że jesteście też kochankami. Seks również cementuje związek – nie tylko wspólne dziecko. Co zrobić, by seks po porodzie był udany?

Seks po ciąży może początkowo być mało satysfakcjonujący. Nawet jeśli połóg już minął, seks po urodzeniu dziecka zwykle nie jest waszym priorytetem. Jesteście nieprzytomni z powodu niewyspania i zmęczenia. Dziecko pochłania większość waszej energii i wieczorem padacie z nóg. Marzycie o tym, by wreszcie pójść do łóżka i... zasnąć. Co prawda na moment przed zaśnięciem przypominają wam się cudowne chwile spędzone razem w łóżku, ale zmęczenie wygrywa.

Pobudka, rodzice! Połóg dawno minął, ciało mamy wróciło do normy, maleństwo odkryło przewidywalny, stały rytm. Pora, byście wrócili do siebie i rozpalili na nowo ogień namiętności - seks po ciąży.

Seks po ciąży - rozmowa o pragnieniach

Długo się nie kochaliście, wasze życie bardzo się zmieniło. Wydaje wam się, że powrót do sypialni otwiera całkiem nowy etap. Więc spróbujcie go tak potraktować. Postawcie się w roli nieśmiałych nastolatków i zbliżajcie się do wielkiej chwili krok po kroku. Oboje o tym myślicie, zastanawiacie się, jak to będzie, czy przebyta przez młodą mamę ciąża i poród nie odbierze wam radości z seksu. Może kłębią się w was niepokojące myśli, które blokują pożądanie.

Seks po ciąży - czego obawiają się młodzi rodzice?

On zastanawia się, czy partnerka jest już gotowa do współżycia fizycznie i psychicznie. Boi się, czy w czasie stosunku nie będzie odczuwała dyskomfortu lub bólu. Czy tak jak on chce się kochać, czy pójdzie do łóżka tylko dlatego, że on tego od niej oczekuje. Ona z kolei może obawiać się, jak on zareaguje na jej zmienione ciało. Sama też nie wie, czy będzie w stanie rozluźnić się, czy też będzie myśleć cały czas o swoim dużym brzuchu, rozstępach i nabrzmiałych od pokarmu piersiach.

Wiele kobiet boi się także zajścia w kolejną ciążę. Myśl o następnym dziecku, gdy niemowlę pochłania cały jej czas i uwagę, może skutecznie powstrzymać chęć młodej mamy na miłosne igraszki. Dlatego zamiast patrzeć na siebie z przeciwległych krańców sofy, porozmawiajcie o waszych obawach. Powiedzcie, za czym tęsknicie, czego byście chcieli. „Tęsknię za twoim dotykiem”, „Chciałbym się do ciebie przytulić” – takie zdania, wypowiedziane na głos pragnienia zbliżają, dzięki nim może pęknąć bańka niepewności związanej z powrotem do seksu.

Ważne

Co ON myśli, gdy mówi:

  • Pragnę ciebie - to nie jest wyraz żądzy opętanego seksem samca - twój mężczyzna daje ci sygnał, że tęskni nie tylko za namiętnym seksem, ale także za twoją bliskością i uwagą.
  • Świetnie wyglądasz - myślisz, że kłamie, bo chce zaciągnąć cię do łóżka. A brałaś kiedyś pod uwagę, że jemu mogą podobać się twoje krągłości? To my uważamy, że kobieta musi mieścić się w rozmiar zero – oni kochają wydatne pośladki i spore piersi.
  • Będzie jak dawniej - to nie oznacza, że nie dostrzega twojego zmęczenia i codziennego rozgardiaszu związanego z opieką nad dzieckiem. On po prostu obiecuje ci namiętną noc - pozwól mu spełnić tę obietnicę.

Co ONA myśli, gdy mówi:

  • Jestem zmęczona - to nie znaczy, że już jej nie pociągasz - leci z nóg i marzy tylko o tym, by się do ciebie przytulić i zasnąć.
  • Wyglądam okropnie - to nie kokieteria. Jej ciało się zmieniło i minie trochę czasu, zanim spojrzy na siebie przychylniej. Nie zaprzeczaj, lepiej podkreślaj to, co ci się w niej podoba. Kup jej seksowną koszulkę, która odsłoni nogi i ukryje brzuszek.
  • Już nigdy nie zajdę w ciążę - to nie jest ostrzeżenie: "nie zbliżaj się", tylko sygnał, że jest w stanie zajmować się tylko jednym dzieckiem naraz i ważna jest dla niej skuteczna antykoncepcja.

Seks po ciąży - erotyczna rozgrzewka

Być może w łóżku będzie zupełnie inaczej. Wielce prawdopodobne jest to, że będzie lepiej! Ale żeby to sprawdzić, trzeba zbliżać się do seksu powolutku – tak, jak gdyby to był wasz pierwszy raz. Jeśli nie ma w was wielu obaw, może okazać się, że powrót do sypialni będzie naturalny jak oddychanie. Ale jeżeli macie za sobą trudny poród i kilka tygodni, w czasie których rosło między wami nieprzyjazne napięcie, a na dodatek np. wasze dziecko cierpi na kolkę, warto dać sobie trochę czasu i zrobić porządną rozgrzewkę. W jaki sposób?

Przede wszystkim, zanim pójdziecie do łóżka, zróbcie wszystko, co można zrobić – poza stosunkiem. Skupcie się na całowaniu, przytulaniu, dotykaniu. Możecie to robić w każdej chwili, gdy jesteście razem. Szukajcie bliskości, kiedy tylko możecie, to pozwoli waszym ciałom na nowo zatęsknić za namiętnością. Jeśli stosunek nie jest jeszcze możliwy, przypomnijcie sobie o wszystkich sposobach sprawiania sobie rozkoszy poza klasycznym stosunkiem. Masaż erotyczny, seks oralny – na cokolwiek macie ochotę, byle tylko sprawiło wam przyjemność.

Możecie poprosić babcię, by zabrała malca na spacer. Nie nastawiajcie się jednak wtedy na seks – nie będzie udany, jeśli macie kochać się na sygnał. Jeśli macie dla siebie godzinę, weźcie wspólną kąpiel, całujcie się, przytulajcie. Jeśli odpowiednio się rozgrzejecie, wasza kąpiel może mieć nieoczekiwany, a bardzo przyjemny finał…

Seks po ciąży - czas na antykoncepcję

Tak jak przed pierwszym razem, ważne są nie tylko sprzyjające warunki, ale także skuteczna antykoncepcja. Teraz jesteście dorośli, możecie kochać się wszędzie – na dywanie w salonie, pod prysznicem, na blacie w kuchni. Ale sposób zabezpieczania się jest tak samo ważny. Porozmawiajcie o nim wcześniej. Jeśli dotychczas ona brała pigułki, a teraz karmi piersią, trzeba skonsultować z ginekologiem, czy na pewno może je stosować, czy powinna zmienić je na inne. A może wolicie inną metodę antykoncepcji?

Podejdźcie do tematu kreatywnie, niech każde z was poda swoją propozycję, wybierzcie najlepszy sposób. Zdecydowaliście się wrócić do prezerwatyw? Poszukajcie takich, które nie tylko was zabezpieczą, ale także zapewnią wam więcej frajdy (kolorowe, z wypustkami, zapachowe). A może zaopatrzycie się w jakąś nową, seksowną zabawkę? Antykoncepcja to poważny temat, ale w sypialni nie musicie już zachowywać powagi. Im więcej luzu, spontaniczności i czułości wprowadzicie do łóżka, tym lepiej wam będzie. Przyjemnej zabawy!

miesięcznik "M jak mama"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza