Seks po ciąży. Sposoby na udany seks po porodzie

2019-06-19 15:16

Seks po ciąży, choć może tuż po porodzie trudno w to uwierzyć, może dać wam tyle samo - a nawet więcej - radości niż przed poczęciem. Przyzwyczajacie się stopniowo do tego, że jesteście rodzicami. Pora, żebyście przypomnieli sobie, że jesteście też kochankami. Seks również cementuje związek – nie tylko wspólne dziecko. Co zrobić, by seks po porodzie był udany?

Seks po ciąży. Sposoby na udany seks po porodzie
Autor: Photos.com Seks po ciąży , choć może tuż  po porodzie  trudno w to uwierzyć, może dać wam tyle samo, a nawet więcej radości, niż przed poczęciem

Spis treści

  1. Seks po ciąży - rozmowa o pragnieniach
  2. Seks po ciąży - czego obawiają się młodzi rodzice?
  3. Seks po ciąży - erotyczna rozgrzewka
  4. Seks po ciąży - czas na antykoncepcję
Zdrowo Odpytani: Swinging, kobiecy wytrysk, BDSM . Sprawdziliśmy, czego Polacy szukają w sieci

Seks po ciąży może początkowo być mało satysfakcjonujący. Nawet jeśli połóg już minął, seks po urodzeniu dziecka zwykle nie jest waszym priorytetem. Jesteście nieprzytomni z powodu niewyspania i zmęczenia. Dziecko pochłania większość waszej energii i wieczorem padacie z nóg. Marzycie o tym, by wreszcie pójść do łóżka i... zasnąć. Co prawda na moment przed zaśnięciem przypominają wam się cudowne chwile spędzone razem w łóżku, ale zmęczenie wygrywa.

Pobudka, rodzice! Połóg dawno minął, ciało mamy wróciło do normy, maleństwo odkryło przewidywalny, stały rytm. Pora, byście wrócili do siebie i rozpalili na nowo ogień namiętności - seks po ciąży.

Seks po ciąży - rozmowa o pragnieniach

Długo się nie kochaliście, wasze życie bardzo się zmieniło. Wydaje wam się, że powrót do sypialni otwiera całkiem nowy etap. Więc spróbujcie go tak potraktować. Postawcie się w roli nieśmiałych nastolatków i zbliżajcie się do wielkiej chwili krok po kroku. Oboje o tym myślicie, zastanawiacie się, jak to będzie, czy przebyta przez młodą mamę ciąża i poród nie odbierze wam radości z seksu. Może kłębią się w was niepokojące myśli, które blokują pożądanie.

Seks po ciąży - czego obawiają się młodzi rodzice?

On zastanawia się, czy partnerka jest już gotowa do współżycia fizycznie i psychicznie. Boi się, czy w czasie stosunku nie będzie odczuwała dyskomfortu lub bólu. Czy tak jak on chce się kochać, czy pójdzie do łóżka tylko dlatego, że on tego od niej oczekuje. Ona z kolei może obawiać się, jak on zareaguje na jej zmienione ciało. Sama też nie wie, czy będzie w stanie rozluźnić się, czy też będzie myśleć cały czas o swoim dużym brzuchu, rozstępach i nabrzmiałych od pokarmu piersiach.

Wiele kobiet boi się także zajścia w kolejną ciążę. Myśl o następnym dziecku, gdy niemowlę pochłania cały jej czas i uwagę, może skutecznie powstrzymać chęć młodej mamy na miłosne igraszki. Dlatego zamiast patrzeć na siebie z przeciwległych krańców sofy, porozmawiajcie o waszych obawach. Powiedzcie, za czym tęsknicie, czego byście chcieli. „Tęsknię za twoim dotykiem”, „Chciałbym się do ciebie przytulić” – takie zdania, wypowiedziane na głos pragnienia zbliżają, dzięki nim może pęknąć bańka niepewności związanej z powrotem do seksu.

Ważne

Co ON myśli, gdy mówi:

  • Pragnę ciebie - to nie jest wyraz żądzy opętanego seksem samca - twój mężczyzna daje ci sygnał, że tęskni nie tylko za namiętnym seksem, ale także za twoją bliskością i uwagą.
  • Świetnie wyglądasz - myślisz, że kłamie, bo chce zaciągnąć cię do łóżka. A brałaś kiedyś pod uwagę, że jemu mogą podobać się twoje krągłości? To my uważamy, że kobieta musi mieścić się w rozmiar zero – oni kochają wydatne pośladki i spore piersi.
  • Będzie jak dawniej - to nie oznacza, że nie dostrzega twojego zmęczenia i codziennego rozgardiaszu związanego z opieką nad dzieckiem. On po prostu obiecuje ci namiętną noc - pozwól mu spełnić tę obietnicę.

Co ONA myśli, gdy mówi:

  • Jestem zmęczona - to nie znaczy, że już jej nie pociągasz - leci z nóg i marzy tylko o tym, by się do ciebie przytulić i zasnąć.
  • Wyglądam okropnie - to nie kokieteria. Jej ciało się zmieniło i minie trochę czasu, zanim spojrzy na siebie przychylniej. Nie zaprzeczaj, lepiej podkreślaj to, co ci się w niej podoba. Kup jej seksowną koszulkę, która odsłoni nogi i ukryje brzuszek.
  • Już nigdy nie zajdę w ciążę - to nie jest ostrzeżenie: "nie zbliżaj się", tylko sygnał, że jest w stanie zajmować się tylko jednym dzieckiem naraz i ważna jest dla niej skuteczna antykoncepcja.

Seks po ciąży - erotyczna rozgrzewka

Być może w łóżku będzie zupełnie inaczej. Wielce prawdopodobne jest to, że będzie lepiej! Ale żeby to sprawdzić, trzeba zbliżać się do seksu powolutku – tak, jak gdyby to był wasz pierwszy raz. Jeśli nie ma w was wielu obaw, może okazać się, że powrót do sypialni będzie naturalny jak oddychanie. Ale jeżeli macie za sobą trudny poród i kilka tygodni, w czasie których rosło między wami nieprzyjazne napięcie, a na dodatek np. wasze dziecko cierpi na kolkę, warto dać sobie trochę czasu i zrobić porządną rozgrzewkę. W jaki sposób?

Przede wszystkim, zanim pójdziecie do łóżka, zróbcie wszystko, co można zrobić – poza stosunkiem. Skupcie się na całowaniu, przytulaniu, dotykaniu. Możecie to robić w każdej chwili, gdy jesteście razem. Szukajcie bliskości, kiedy tylko możecie, to pozwoli waszym ciałom na nowo zatęsknić za namiętnością. Jeśli stosunek nie jest jeszcze możliwy, przypomnijcie sobie o wszystkich sposobach sprawiania sobie rozkoszy poza klasycznym stosunkiem. Masaż erotyczny, seks oralny – na cokolwiek macie ochotę, byle tylko sprawiło wam przyjemność.

Możecie poprosić babcię, by zabrała malca na spacer. Nie nastawiajcie się jednak wtedy na seks – nie będzie udany, jeśli macie kochać się na sygnał. Jeśli macie dla siebie godzinę, weźcie wspólną kąpiel, całujcie się, przytulajcie. Jeśli odpowiednio się rozgrzejecie, wasza kąpiel może mieć nieoczekiwany, a bardzo przyjemny finał…

Seks po ciąży - czas na antykoncepcję

Tak jak przed pierwszym razem, ważne są nie tylko sprzyjające warunki, ale także skuteczna antykoncepcja. Teraz jesteście dorośli, możecie kochać się wszędzie – na dywanie w salonie, pod prysznicem, na blacie w kuchni. Ale sposób zabezpieczania się jest tak samo ważny. Porozmawiajcie o nim wcześniej. Jeśli dotychczas ona brała pigułki, a teraz karmi piersią, trzeba skonsultować z ginekologiem, czy na pewno może je stosować, czy powinna zmienić je na inne. A może wolicie inną metodę antykoncepcji?

Podejdźcie do tematu kreatywnie, niech każde z was poda swoją propozycję, wybierzcie najlepszy sposób. Zdecydowaliście się wrócić do prezerwatyw? Poszukajcie takich, które nie tylko was zabezpieczą, ale także zapewnią wam więcej frajdy (kolorowe, z wypustkami, zapachowe). A może zaopatrzycie się w jakąś nową, seksowną zabawkę? Antykoncepcja to poważny temat, ale w sypialni nie musicie już zachowywać powagi. Im więcej luzu, spontaniczności i czułości wprowadzicie do łóżka, tym lepiej wam będzie. Przyjemnej zabawy!

miesięcznik "M jak mama"

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza