Zerwij z bólem gardła szybko i kompleksowo

2021-01-14 22:18 Materiał sponsorowany

Ból gardła to w sezonie jesienno-zimowym częsta dolegliwość. Dla dzieci stanowi duży dyskomfort utrudniający zabawę i zdobywanie nowych umiejętności, dla rodziców – powód do niepokoju. Jak leczyć ból gardła szybko i kompleksowo?

Problemy z gardłem często kojarzą się z chorobą wymagającą antybiotykoterapii, ale czy na pewno konieczne jest przyjmowanie antybiotyku, który - jak wiadomo - ma skutki uboczne?

Warto pamiętać, że antybiotyki to leki, które podaje się tylko w przypadku infekcji bakteryjnych, np. przy anginie wywołanej paciorkowcami. Nie są lekiem na zakażenia wywołane wirusami. Przyjmowanie antybiotyków w celu leczenia przeziębienia lub grypy nie przyniesie pożądanych efektów. Ale to nie oznacza, że ból gardła nie wymaga leczenia w ogóle.

Jak leczyć infekcje gardła?

Szybkie i skuteczne usunięcie bólu gardła to podstawa, zwłaszcza w przypadku małych dzieci, które gorzej znoszą dolegliwości bólowe, tracą apetyt z powodu trudności w połykaniu i są bardziej narażone na powikłania spowodowane infekcjami.

Zdaniem specjalistów leczenie zapalenia gardła powinno opierać się na podawaniu środków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych. Konieczne jest też stosowanie leków działających miejscowo, które łagodzą objawy zapalenia gardła, czyli zaczerwienienie i ból.

Na szczęście, na rynku są dostępne leki, które spełniają te warunki, czyli uśmierzają ból, skutecznie walczą z infekcją, a przy tym są bezpieczne także dla małych pacjentów. Jednym z nich jest Gardimax medica lemon spray 1). Może być stosowany już u maluchów powyżej 30. miesiąca życia. 

Gardimax medica lemon spray
Gardimax medica lemon spray

Autor: materiały prasowe

Kompleksowy lek na ból gardła u dzieci i dorosłych.

  • Łagodzi ból gardła
  • Od 30. miesiąca życia
  • Działa w miejscu bólu
  • Wygodna forma aerozolu
  • Ponad 300 dawek aerozolu
  • Nie zawiera cukru
  • Lek bez recepty

Gardimax medica lemon spray to preparat w formie aerozolu, do stosowania na błony śluzowe jamy ustnej dziecka. Postać leku nie jest przypadkowa. Preparat w formie sprayu jest dużo łatwiejszy do stosowania u dzieci. Drobinki substancji leczniczej uzyskane dzięki atomizerowi wnikają szybko w śluzówkę jamy ustnej oraz gardła. Zaczynają więc działać leczniczo i przeciwbólowo prawie od razu po podaniu leku.

Gardimax medica lemon spray ma łagodny cytrynowy smak. Obserwacje pokazują, że dzieci nie lubią aromatu miętowego, za to leki o owocowym smaku są przez nie dużo chętniej przyjmowane.

Co więcej, przyjemny słodki smak, nie musi świadczyć o zawartości cukru. Gardimax medica lemon spray nie zawiera cukru i może być stosowany u najmłodszych pacjentów bez obaw o próchnicę.

Jak działa Gardimax medica lemon spray?

Zaletą preparatu Gardimax medica lemon spray jest jego kompleksowe działanie. Spray ma za zadanie nie tylko usunięcie przyczyn infekcji gardła, tzn. zlikwidowanie drobnoustrojów wywołujących chorobę, ale i uśmierzenie bólu gardła.

Działanie antyseptyczne zapewnia chlorheksydyna - znana od kilkudziesięciu lat (a dzięki temu doskonale przebadana) substancja o szerokim spektrum działania. Chlorheksydyna jest bezpieczna, dobrze tolerowana przez organizm i wykazuje skuteczność nie tylko w leczeniu zakażeń gardła, lecz również w innych infekcjach jamy ustnej (w postaci płukanek), gdyż pozostaje długo aktywna na śluzówce.

Badania nad chlorheksydyną wykazały za to, że działa ona bakteriobójczo i bakteriostatycznie (dlatego można ją stosować także w infekcjach o podłożu bakteryjnym).

Chlorhesydyna działa też na drożdżaki, które są częstym problemem po leczeniu antybiotykami (antybiotykoterapia może być przyczyną zaburzeń flory bakteryjnej jamy ustnej, której skutkiem jest kandydoza).

Za walkę z bólem w preparacie Gardimax medica lemon spray odpowiada lidokaina, składnik o miejscowym działaniu przeciwbólowym.

Miejscowe działanie lidokainy ma wiele zalet: umożliwia dostarczenie jej w wysokim stężeniu bezpośrednio w miejscu infekcji. Dzięki temu efekt terapeutyczny pojawia się o wiele szybciej w porównaniu z lekami stosowanymi ogólnoustrojowo.

1) Gardimax medica lemon spray (Chlorhexidini digluconatis solutio + Lidocaini hydrochloridum) 20 mg + 5 mg/10 ml. Lek bez recepty. Aerozol do stosowania w jamie ustnej, 30 ml. Składniki: 10 ml aerozolu zawiera 20 mg diglukonianu chlorheksydyny i 5 mg chlorowodorku lidokainy. Wskazania do stosowania: lek do stosowania objawowego w celu łagodzenia dolegliwości bólowych związanych ze stanem zapalnym lub podrażnieniem w przebiegu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na którąkolwiek substancję czynną lub inne leki miejscowo znieczulające z grupy amidów lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Stosowanie u dzieci w wieku poniżej 30 miesięcy. Podmiot odpowiedzialny: TACTICA Pharmaceuticals Sp. z o.o., Bankowa 4, 44-100 Gliwice.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE