Zaparowane okulary w masce i spocone dłonie w rękawiczkach. DARMOWE SPOSOBY

2020-04-24 10:48

Co robić, jeśli w maseczce parują ci okulary i poruszasz się, jak dziecko we mgle? A co, kiedy pocą ci się dłonie w rękawiczkach i robi się tam bardzo mokro? A może chcecie zapalić papierosa podczas spaceru z psem, ale nie wiecie jak to zrobić w masce? Macie podrażnienia od maseczek?Nie wiecie, jak je prać lub zdejmować? A może zastanawiacie się nad wyborem przyłbicy?Zobaczcie nasze rady.

Okulary
Autor: Getty Images Zaparowane okulary

Mamy odpowiedź na najważniejsze wasze pytanie - co robić, kiedy okulary w maseczce parują. Przez takie okulary nic nie widać, nie da się zrobić zakupów, napisać smsa, a nawet poruszać się. Jak nie być jak dziecko we mgle? 

Co zrobić, żeby okulary nie parowały

Zahamuj parowanie okularów za pomocą mydła lub płynu do naczyń! To działa - szkła okularów należy umyć wodą z mydłem lub płynem do mycia naczyń, a następnie otrząsnąć i wytrzeć ręcznikiem papierowym. Mydło stworzy na szkłach warstwę, którą nazywa się warstwą hydrofobową, a w efekcie ograniczy parowanie powierzchni.

Zahamuj parowanie okularów za pomocą chusteczki higienicznej. To metoda, którą poleca lekarz - wideo poniżej. Polega ona na tym, że chusteczkę wkładamy zawiniętą w górną część maski. Dzięki temu maska ściślej przylega do naszego nosa, a więc mniej wydychanego powietrza znajduje swoje ujście w górnej części maski. Efekt - okulary nie parują.

Parowanie szkieł można zahamować poprzez odpowiednie dopasowanie maski - tak, aby przylegała do nosa i ciepłe powietrze nie uciekało tamtędy. 

Co zrobić, żeby dłonie nie pociły się w rękawiczkach

Problem zapoconych dłoni w rękawiczkach to problem osób robiących zakupy. Zakładasz takie "cudeńka" i od razu spływają ci z dłoni. Jak sobie pomóc, żeby dłonie się nie pociły? Przede wszystkim - odrobina talku albo pudru dla niemowląt. Zapobiega on poceniu - będziesz mieć czas na zrobienie zakupów.

W skrajnej sytuacji można zdecydować się na antyperspirant do rąk w formie kremu. Taki preparat szybko się wchłania i pozostawia tłustych plam. 

Więcej: Spocone dłonie w jednorazowych rękawiczkach? Oto co możesz zrobić [DOBRE SPOSOBY]

Palenie papierosów w maseczce

Palacze mają problem! Palenie a noszenie maseczek = zakaz palenia. Oznacza to, że nowe rozporządzenie nakładające na nas obowiązek noszenia masek sprawi, że palacze będą mogli robić to tylko na balkonie lub w ogrodzie, a nie w przestrzeni publicznej!

Polecamy: Czy można palić w maseczce? Złe wieści dla palaczy

A może przyłbica?

Może warto zastanowić się nad wyborem przyłbicy ochronnej zamiast maseczki? Jej niewątpliwą zaletą jest to, że chroni także oczy!

Polecamy: Przyłbica - gdzie kupić, cena, dezynfekcja. Przyłbica zamiast maseczki

Co więcej zrobienie przyłbicy może być szybkie i tanie. Zobaczcie sami: Przyłbica - zrobisz ją za 50 groszy w domu w MINUTĘ