"Sala operacyjna": sezon 2. Obejrzyj pierwszy odcinek online!

2015-09-15 12:52

W drugim sezonie serialu "Sala operacyjna" kamera będzie towarzyszyć pacjentom szpitala zmagającym się z ciężkimi chorobami. W pierwszym odcinku poznamy Marcina, który czeka na operację wycięcia guza szczęki. "Salę operacyjną" zobaczysz w każdą środę w FOKUS TV. A już teraz możesz obejrzeć cały pierwszy odcinek w Poradnikzdrowie.pl!

Sala operacyjna: sezon 2, odcinek 1
Autor: Fokus TV

Tak jak w poprzednim sezonie serialu "Sala operacyjna", wszystkie historie są wzięte z życia, a bohaterowie – autentyczni. Podejrzymy pracę lekarzy ze szpitala na Szaserów (Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie) podczas skomplikowanych zabiegów, między innymi: usunięcia przetoki w twarzy, plastyki twarzy po operacji usunięcia guza, wycięcia guza szczęki czy usunięcia krtani.

Drugi sezon "Sali operacyjnej" to jeszcze bardziej osobiste i emocjonalne historie osób biorących udział w serialu. Wraz z kamerą wchodzimy do domów naszych bohaterów, stajemy się niemymi uczestnikami ich życia, z nimi oswajamy lęki, trudne emocje, ale też radość z postępów leczenia. Podejrzymy również pracę lekarzy podczas zabiegów, konsultacji i podejmowania trudnych, często ryzykownych decyzji.

W pierwszym odcinku poznamy Marcina, który czeka na operację wycięcia guza szczęki. Marcin bardzo boi się samego zabiegu i bólu. W domu zostawił żonę i dwójkę małych dzieci mając nadzieję, że dadzą sobie bez niego radę. Nowotwór szybko rośnie i w każdej chwili może stać się złośliwy. Pacjent wie, że z decyzją nie może dłużej czekać.

Warto wiedzieć

Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie to szpital wieloprofilowy o najwyższym stopniu referencyjności, w którym działa największe w Polsce centrum urazowe. To znaczy, że trafiają tutaj najciężej poszkodowane ofiary wypadków oraz najbardziej skomplikowane przypadki chorych z najróżniejszych miejsc w Polsce. W WIM pracuje ponad 3 tys. osób, które co roku dbają o ponad 65 tys. pacjentów. Niezwykłość tego szpitala polega na tym, że jego kadra zdobywała wiedzę w najbardziej znanych klinikach na świecie. Bezcenne jest także doświadczenie wojskowych medyków wyniesione z pracy w polskim szpitalu polowym w bazie Ghazni w Afganistanie. Umiejętności nabyte w czasie ratowania życia najpoważniej poszkodowanych ofiar wojny pozwalają zdecydowanie skuteczniej leczyć Polaków, którzy doznali obrażeń w czasie wypadków, katastrof i innych nagłych zdarzeń. Placówka zwana powszechnie „szpitalem na Szaserów” działa od ponad 50 lat.

FOKUS TV

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki