"Uzależnienie od słodyczy" - premiera książki Mikołaja Choroszyńskiego

2020-12-01 7:33

"Uzależnienie od słodyczy – skuteczne narzędzia do zmiany nawyków" to obowiązkowa pozycja dla osób z zaburzeniami odżywiania i nie tylko. W środku znajdziesz mnóstwo wiedzy na temat wpływu psychiki na odżywianie, porady, a także skuteczny autorski 5 stopniowy model odzyskiwania kontroli nad jedzeniem!

Uzależnienie od słodyczy - premiera książki Mikołaja Choroszyńskiego
Autor: Materiały prasowe Okładka książki Mikołaja Choroszyńskiego pt. "Uzależnienie od słodyczy – skuteczne narzędzia do zmiany nawyków"

Mikołaj Choroszyński w swojej najnowszej książce radzi w jaki sposób zmienić złe nawyki żywieniowe oraz jak wytrwać przy nowych. Dzięki niej można w przystępny sposób dowiedzieć się jak psychika i emocje wpływają na jakość naszego odżywiania oraz nauczyć się w odpowiedni sposób je kontrolować.

Czym jest "Uzależnienie od słodyczy"?

Czy wiesz, że:

  • 33% nastolatków odchudza się przy użyciu drastycznych metod
  • 72% dziewcząt wykazuje zachowania charakterystyczne dla zaburzeń odżywiania
  • Ponad 5% populacji cierpi na poważne zaburzenia odżywiania
  • Tylko 1 na 10 osób otrzymuje pomoc?

Sposobem na walkę z tymi problemami jest racjonalna zmiana nawyków żywieniowych. O niezbędnych informacjach dotyczących tej zmiany przeczytasz w "Uzależnieniu od słodyczy" Mikołaja Choroszyńskiego. 

"Najnowsza książka Mikołaja w prosty sposób przeprowadzi cię przez zmianę nawyków żywieniowych. Dzięki niej łatwo naprawisz swoje relacje z jedzeniem" - Agnieszka Paculanka redaktor naczelna serwisu Poradnikzdrowie.pl

Co znajdziesz w książce?

  • 2 części podzielone na 9 rozdziałów zawierających, aż 109 podrozdziałów
  • 39 skutecznych narzędzi do zmiany nawyków
  • 5 sposobów na poprawę sytości
  • 5 metod na dostarczanie sobie przyjemności bez konsumpcji kalorii
  • 126 sposobów odzyskiwania kontroli nad jedzeniem
  • 111 odnośników do bibliografii naukowej
  • 52 grafiki cudoludka

Oprócz tego Mikołaj Choroszyński zamieścił w książce skuteczny, autorski 5 stopniowy model odzyskiwania kontroli nad jedzeniem. 

  1. Zatrzymanie procesu
  2. Odzyskanie kontroli nad swoimi zachowaniami
  3. Zmiana zachowania
  4. Wejście w indywidualny model odżywiania
  5. Utrzymanie nowych nawyków
Uzależnienie od słodyczy - premiera książki Mikołaja Choroszyńskiego
Autor: Materiały prasowe Okładka książki Mikołaja Choroszyńskiego pt. "Uzależnienie od słodyczy – skuteczne narzędzia do zmiany nawyków"

Ceniona wśród dietetyków

Książka Mikołaja Choroszyńskiego zebrała bardzo pozytywne recenzje. Na temat "Uzależnienia od słodyczy" wypowiedziały się znane dietetyczki. Oto ich opinie:

„Książka Mikołaja to potężna dawka wiedzy nie tylko na temat zdrowego odżywiania ale także na temat procesów fizjologicznych czy psychologicznych które prowadzą do nadmiernego przejadania się. Kompleksowo Dowiadujemy się z niej również jak sobie z tym radzić. Bardzo cenie fakt, iż treści w książce oparte są na pracach naukowych co czyni te pozycje wyjątkowa. Przy okazji książka porusza wiele innych ciekawostek i zagadnień, które przydadzą się i specjaliście i osobie, która chce po prostu zdrowo żyć. Polecam!” - Paulina Ihnatowicz.

„Bardzo cieszę się, że powoli coraz więcej zaczynamy mówić o odchudzaniu nie jako o konieczności przejścia na dietę, ale o znalezieniu sposobu żywienia, który jest w zgodzie z nami. Podobnie jeśli chodzi o słodycze. Do tej pory najpopularniejszym podejściem radzeniem sobie z zachciankami na słodkie było zakazanie sobie ich i uczestniczenie w wyzwaniach typu 30 dni bez cukru. Jak bardzo cieszę się, że to podejście zostaje powoli wypierane przez dogłębne zrozumienie mechanizmów, które mogą stać za tym, że z jakiegoś powodu ochota na słodycze jest silniejsza od nas. Dlatego bardzo cieszę się, że powstała taka książka, którą napisał Mikołaj. Książka, która wyjaśnia zależności pomiędzy psychiką a słodyczami i pomaga znaleźć sposoby rozwiązania w zgodzie ze sobą. Bardzo polecam ją szczególnie osobom, które zmagają się z ogromnymi zachciankami na słodycze i chcą w końcu rozwiązać ten problem jednocześnie nie wywracając swojego życia do góry nogami” - powiedziała Magda Hajkiewicz.

Tu możesz zamówić książkę

Kilka słów o autorze
Mikołaj Choroszyński
Mikołaj Choroszyński
Autor książki pt. "Uzależnienie od słodyczy – skuteczne narzędzia do zmiany nawyków"

Mikołaj Choroszyński jest magistrem żywienia i dietetyki (Lubelski Uniwersytet Przyrodniczy) oraz absolwentem studiów podyplomowych na kierunku psychodietetyka (Uniwersytet SWPS), obecnie w trakcie doktoryzacji z nauk medycznych (tytuł "Metabolism and the effect of animal derived oxysterols in the diet on the development of Alzheimer's disease" pod kierunkiem prof. dr hab. n. med. Marii Barcikowskiej-Kotowicz), w ramach której prowadzi badania we współpracy z czołowymi naukowcami oraz praktykami dziedziny.

Jest wykładowcą akademickim na Wyższej Szkolenie Inżynierii i Zdrowia w Warszawie i Warszawskiej Uczelni Medycznej im. Tadeusza Koźluka oraz właścicielem poradni dietetycznej Bdieta. Specjalizuje się w dietetyce klinicznej, współpracując z osobami z wielochorobowością dietozależną.

Oprócz tego działa wspólnie z Polskim Towarzystwem Medycyny Stylu Życia, Polskim Stowarzyszeniem Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera oraz Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Pacjentów ze Schorzeniami Serca i Naczyń Eco Serce.

Od lat zajmuje się również działalnością popularyzatorską, m.in. w mediach społecznościowych (www.facebook.com/bdieta), gdzie w prosty i inkluzywny sposób przybliża obserwatorom zagadnienia dotyczące dietetyki i psychodietetyki.

Jest także autorem pierwszej na polskim rynku książki o diecie przeciwdziałającej chorobom neurodegeneracyjnym „Dieta MIND. Sposób na długie życie” oraz zawierającej przepisy i uniwersalne triki publikacji „Zachować zdrowy umysł i ciało”.

Jest także autorem rozdziału poświęconego odżywianiu w „Vademecum - Zrozumieć Alzheimera” wydanego przez m.st. Warszawę oraz Stowarzyszenie Aktywność.

Sprawnie porusza się w obszarach psychodietetyki, czego efektem jest cały system skutecznych narzędzi do pracy nad uzależnieniem od tzw. comfort foods (jak słodycze, słone przekąski czy dania fast food), od maja 2020 prowadząc webinaria w tym zakresie.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki