Ukraińcy wracają do pracy samolotami. U jednego wykryto wirusa!

2020-05-25 15:32 Magda Mazurek

Ukraińcy wracają do pracy w Europie - lecą do niej samolotami czarterowymi. Oczywiście pasażerowie i załoga samolotów są poddawani badaniom. U jednego z pasażerów wykryto koronawirusa.

Ukraińcy wracali do pracy samolotami czarterowymi - mowa o powrocie do pracy w Finlandii, Niemczech, Austrii i Wielkiej Brytanii. Póki co do Polski wrócić nie mogli. Załoga i pasażerowie samolotów poddawani są badaniom.

W poniedziałek gazeta Europejska Prawda napisała, że u jednego z pasażerów z Ukrainy wykryto koronawirusa. Wiadomo, że wszyscy obecni na pokładzie zostali poddani izolacji. Niestety nie podano, dokąd leciał samolot. Czyżby specjalnie, żeby nie wzbudzać paniki?

Obowiązkowe testy w kierunku koronawirusa prowadzi Austria. W pozostałych krajach wiadomo, że na lotnisku pasażerowie mają mierzoną temperaturę. Wszystko odbywa się przy zachowaniu reżimu sanitarnego, jednak zakażenia są nieuniknione - dlaczego?

Wiele osób nie wie, że jest nosicielami wirusa SARS-CoV-2. U ponad 1/3 zakażonych nie występują żadne objawy, ale wirus przenosi się własnie dzięki nim.

Polecamy: Bezobjawowy koronawirus. Co może niepokoić?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE