Uczulenie na farbę do włosów po COVID-19? Może pojawić się wysypka

2021-09-24 14:08

Na wyspach brytyjskich pracownicy salonów fryzjerskich zauważyli, że klienci po przebyciu COVID-19 inaczej reagują na kosmetyki do włosów. U niektórych po zastosowaniu farby do włosów pojawia się reakcja alergiczna w postaci wysypki i oparzenia.

W Anglii wydano zalecenie dla pracowników salonów fryzjerskich i kosmetycznych dotyczące przeprowadzania dodatkowych testów płatkowych w celu wykrycia alergii skórnej, z jaką może zmagać się dany klient. To działanie jest pewnego rodzaju zabezpieczeniem dla właścicieli zakładów piękności. Pozwoli im ono uniknąć przykrych konsekwencji sądowych.

Poradnik zdrowie - różnica między COVID-19 a przeziębieniem i grypą

Nawet sama stylistka fryzur przyznała, że po przejściu COVID-19 zrobiła sobie test płatkowy. Wykrył u niej alergeny uczulające, mimo że od wielu lat używała tej samej farby do włosów. Podobną reakcję alergiczną dostrzegła u swoich czterech klientów.

To zagdnienie naukowcy z Imperial College London w Wielkiej Brytanii postanowili wziąć pod lupę i zbadać dokładnie, jak choroba wywołała przez wirusa SARS-CoV-2 wpływa na system odpornościowy.

Źródło: CNN

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.