Miss Brazylii zmarła po zabiegu usunięcia migdałków. 27-latka po operacji zapadła w śpiączkę

2022-06-23 10:09

27-letnia Gleycy Correia w 2018 roku uzyskała tytuł Miss Brazylii. Kobieta miała przejść w marcu rutynowy zabieg chirurgiczny wycięcia migdałków. Jednak operacja zakończyła się tragicznymi w skutkach powikłaniami. Dziś poinformowano o śmierci miss.

Gleycy Correia
Autor: Instagram

Jak informuje Us Weekly, Gleycy Correia nie żyje. Miss przeszła operację usunięcia migdałków, która uchodzi za stosunkowo bezpieczny zabieg. U dorosłych wykonuje się go zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym. Niestety operacja Gleycy zakończyła się tragicznie.

5 dni po zabiegu, modelka doznała poważnego krwotoku. Przetransportowano ją do prywatnej kliniki w rodzinnym Macaé w południowo-wschodniej Brazylii. Jednak Gleycy zapadła w śpiączkę, a 4 kwietnia doszło do zatrzymania akcji serca. "Od tego czasu była w śpiączce, bez aktywności neurologicznej. Dziś zmarła" – poinformował Lidiane Alves Oliviera, ksiądz związany z rodziną Correia.

Jak informuje rodzina zmarłej, pogrzeb Geycy odbędzie się w środę 22 czerwca.

Oficjalna przyczyna śmierci nie została jeszcze podana do informacji publicznej. Według brazylijskiego portalu G1, ciało miss ma zostać poddane sekcji zwłok w instytycie ekspertyz w Macaé. 

Usuwanie migdałków

Gleycy pochodziła z ubogiej rodziny. Jednak w 2018 odniosła ogromny sukces, uzyskując tytuł Miss Brazylii. Dzięki temu zdobyła dużą popularność, zyskując grono 50 tys. obserwujących na Instagramie. Zawodowo zajmowała się medycyną estetyczną.

Po śmierci Gleycy na oficjalnym profilu Miss Brazylii na instagramie pojawił się wpis upamiętniający 27-latkę.

"Gleycy zostanie zapamiętana na zawsze ze względu na swoją urodę, radość oraz empatię, którą okazywała przy swoim projekcie społecznym. Przywróciła poczucie własnej wartości wielu kobietom z rakiem piersi, za darmo wykonując u nich zabieg rekonstrukcji brodawek"