Ten nastolatek żyje z 70-centymetrowym ogonem. Po latach ukrywania się postanowił go pokazać światu

2022-04-19 11:20

Nastolatek z Nepalu robi furorę w sieci. Chłopak zyskał rozgłos na TikToku po tym, jak pokazał całemu światu, że ma... ogon. Choć wcześniej wstydził się swojej przypadłości, teraz postanowił podzielić się w Internecie swoim nietypowym doświadczeniem.

Deshant Adhikari
Autor: YouTube

Chłopiec z ogonem to 16-letni Deshant Adhikari mieszkaniec Nepalu. Jego rodzice zauważyli, że chłopak ma ogon od razu po urodzeniu. Chcieli usunąć wystający z kości ogonowej wyrostek, jednak za namową miejscowego duchownego postanowili nie ingerować w ciało chłopca. Wszystko ze względu na to, że duchowny sugerował, że Deshant może być reinkarnacją Hanumana - hinduskiego bóstwa, który przybiera postać małpy. 

Deshant ze względu na ogon jest znany w swoim mieście, jednak dotychczas wstydził się tej przypadłości. Z czasem jednak postanowił przestać ukrywać swój ogon i podzielił się tą wiadomością z całym światem. Nastolatek stał się sensacją w Internecie.

"Moi rodzice zdecydowali, bym nie pokazywał swojego ogona i zgadzałem się z nimi. Jednak teraz nie czuję żadnego dyskomfortu związanego z ujawnieniem go. Moje wideo zrobiło sensację na TikToku. Od tego czasu ludzie nazywają mnie "chłopcem z ogonem". Czuję się z tym bardzo dobrze." - mówi Deshant Adhikari.

Skąd się bierze ogon u człowieka?

Ludzie są posiadaczami genów warunkujących kształtowanie się ogona. Proces ten zostaje jednak hamowany w trakcie rozwoju płodu. Choć ludzkie zarodki mają ogon, w momencie przekształcenia w płód wyrostek ten jest absorbowany przez resztę ciała, a w jego miejscu pozostaje kość guziczna (czyli kość ogonowa).

Może się jednak zdarzyć, że geny odpowiedzialne za kształtowanie się ogona ulegają ekspresji, czego skutkiem jest brak zanikania ogona u płodu. W rezultacie noworodek może urodzić się z niewielkim wyrostkiem przypominającym ogon.

Medyczne przypadki potwierdzające wykształcenie się ogona mówią najczęściej o wyrostku nie zawierającym kości, tylko naczynia krwionośne, nerwy i mięśnie. Ogony u dzieci zazwyczaj są usuwane zaraz po urodzeniu.

To niejedyny człowiek z ogonem na świecie

Deshant Adhikari nie jest jedynym człowiekiem na świecie, który urodził sie z ogonem. Ostatni taki przypadek odnotowano w listopadzie 2021 roku w Szpitalu Dziecięcym Alberta Sabina w Fortaleza w Brazylii. Był to 40 taki przypadek na świecie.

Narośl wyrastała z lewego pośladka niemowlęcia i była zakończona zgrubieniem o średnicy 4 cm. Okazało sie, że ogon chłopca nie był połączony z kręgosłupem ani układem nerwowym. Narośl została usunięta przez lekarzy zaraz po urodzeniu.