Sylvester Stallone przeszedł aż 7 operacji. "Jesteśmy przerażeni"

2024-02-24 13:13

Sylvester Stallone, ikona kina akcji, znany z niezapomnianych ról w filmach takich jak „Rocky” czy „Rambo”, po raz kolejny udowadnia, że życie poza ekranem może być równie dramatyczne i wymagające jak najtrudniejsze scenariusze. Podczas kręcenia filmu aktor doświadczył poważnego urazu, który na zawsze zmienił jego życie.

Sylvester Stallone (FB)
Autor: Rex Features/East News

Scena walki z legendarnym wrestlerem Steve'em Austinem miała być kulminacyjnym momentem filmu, ale zamiast tego stała się początkiem długiej drogi przez cierpienie dla Stallone'a. Niefortunnie wymierzony cios, który zakończył się ciężkim urazem kręgosłupa, wymusił na aktorze przeprowadzenie kilku operacji.

W formie 24: zdrowy kręgosłup

Sylvester Stallone - brutalna scena walki, realne konsekwencje

W ciągu wielu lat słynny aktor zmuszony był poddać się aż siedmiu operacjom, które, jak sam stwierdza, nie pozwoliły mu odzyskać dawnej sprawności. „Nigdy już nie wróciłem do formy. Moje zdrowie fizyczne po realizacji tego filmu na zawsze się zmieniło” - podzielił się Stallone. W trakcie kręcenia niefortunnej sceny Austin wyrzucił aktora na kamienną ścianę, co skutkowało skręceniem barku i uszkodzeniem kręgów szyjnych. W konsekwencji Stallone musiał przejść zabieg wszczepienia metalowej płytki do kręgosłupa.

Sylvester Stallone - życie w cieniu bólu

W reality show „The Family Stallone” 77-letni aktor wraz z rodziną otwiera przed widzami drzwi do swojego życia, pokazując, jak trudno jest zmagać się z konsekwencjami nie tylko dla samego poszkodowanego, ale i dla jego najbliższych. „Przez całe moje dzieciństwo cierpiał. Nie mogę sobie wyobrazić, jak to musiało być dla niego trudne” - mówi ze wzruszeniem Scarlet, córka Stallone'a.

Każda operacja to kolejny test dla Stallone'a i jego rodziny. „Za każdym razem, gdy Sly szykuje się do operacji, jesteśmy przerażeni” - zwierza się Jennifer Flavin, żona aktora. Mimo niepewności i obaw rodzina utrzymuje nadzieję, że kolejne zabiegi przyniosą ulgę i pozwolą Stallone'owi na bardziej komfortowe życie.

Choroby kręgosłupa. Ciche epidemie naszych czasów

Współczesny tryb życia, zdominowany przez długotrwałe siedzenie i brak aktywności fizycznej, prowadzi do wzrostu przypadków chorób kręgosłupa, które stają się jedną z najczęstszych przyczyn wizyt u lekarza pierwszego kontaktu. Te schorzenia, wpływające nie tylko na ból, ale i na ogólne ograniczenie codziennej aktywności, wymagają głębszego zrozumienia i świadomości społecznej.

Odpowiedź na rosnące zagrożenie chorobami kręgosłupa leży nie tylko w leczeniu, ale przede wszystkim w profilaktyce. Regularna aktywność fizyczna, unikanie długotrwałego siedzenia, a także odpowiednie nawyki, takie jak spanie na twardym materacu, mogą znacząco zmniejszyć ryzyko rozwoju chorób kręgosłupa.

Najczęstsze choroby kręgosłupa to:

  • Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, choć nieuleczalne, wymaga ciągłego leczenia mającego na celu jak najdłuższe utrzymanie elastyczności kręgosłupa. Wczesna diagnoza i odpowiednie leczenie mogą znacząco poprawić jakość życia pacjentów.
  • Dyskopatia, czyli przemieszczenie się dysków kręgosłupowych, powoduje silny ból i może znacznie ograniczyć zdolność do poruszania się. Przyczyną często są zbyt słabe mięśnie grzbietu oraz nadwaga. Wzmocnienie mięśni stabilizujących kręgosłup jest kluczowe w profilaktyce i leczeniu dyskopatii.
  • Osteoporoza, prowadząca do osłabienia kości i zwiększonego ryzyka złamań, wymaga szczególnej uwagi w kwestii diety bogatej w wapń i witaminę D, a także unikania czynników ryzyka, takich jak palenie tytoniu czy nadużywanie alkoholu.
  • Stenoza lędźwiowa i lumbago to schorzenia, które mogą poważnie ograniczyć codzienną aktywność. Leczenie, często wymagające interwencji chirurgicznej, powinno być wspierane przez rehabilitację i zmianę nawyków życiowych.
  • Rwa kulszowa, będąca efektem ucisku na nerw kulszowy, wymaga kompleksowego podejścia, łączącego leczenie farmakologiczne, fizjoterapię oraz w niektórych przypadkach interwencję chirurgiczną.

Historia Stallone'a to przypomnienie, że nawet najbardziej niezniszczalni bohaterowie ekranu są tylko ludźmi, którzy muszą mierzyć się z rzeczywistością, często znacznie bardziej brutalną niż filmowe scenariusze. Sylvester Stallone, mimo swoich wyzwań zdrowotnych, pozostaje symbolem wytrwałości i niezłomności, inspirującym fanów na całym świecie.

W kontekście tej historii warto zastanowić się nad ceną, jaką płacą aktorzy za dostarczenie nam niezapomnianych wrażeń filmowych. Stallone, przez wiele lat kariery w Hollywood, wielokrotnie ryzykował swoje zdrowie, wykonując niebezpieczne kaskaderki bez użycia dublerów. Jego historia rzuca światło na poświęcenie i determinację, jakie stoją za kreowaniem niezapomnianych postaci filmowych, jednocześnie przypominając o ludzkiej stronie tych, którzy są dla wielu niezniszczalnymi bohaterami.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki