Shannen Doherty w czwartym stadium raka. Do sieci wrzuciła filmik, który chwyta za serce

2023-11-27 10:33

Shannen Doherty, która zagrała w kultowym młodzieżowym serialu "Beverly Hills, 90210", dowiedziała się w 2015 roku, że ma raka piersi. Od tego czasu toczy walkę z ciężką chorobą w czwartym, najpoważniejszym stadium. Niestety, wystąpiły u niej przerzuty do mózgu. Kilka dni temu aktorka opublikowała w mediach społecznościowych wzruszające nagranie. W błyskawicznym tempie posypały się komentarze.

Shannen Doherty
Autor: Instagram: theshando Shannen Doherty w czwartym stadium raka. Do sieci wrzuciła filmik, który chwyta za serce

Shannen Doherty w roli Brandy Walsh (siostra Brandona) w serialu "Beverly Hills, 90210" podbiła serca widzów i została zapamiętana na bardzo długo. Występowała jeszcze w innych amerykańskich produkcja "Śmiertelne zauroczenie" czy "Czarodziejki". W 2015 roku jej świat wywrócił się do góry nogami. Zdiagnozowano u niej raka piersi i od tego momentu trwa zacięta walka z tym groźnym przeciwnikiem, określanym jako "cichy zabójca kobiet".

Od 8 lat Shannen Doherty zmaga się z rakiem piersi

Aktorka dokumentuje za pośrednictwem mediów społecznościowych różne oblicza choroby. Najpierw poddał się podwójnej mastektomii, a później przeszła leczenie onkologiczne: chemioterapię i radioterapię. Choć tak wiele przeszła, nie poddaje się i nie traci nadziei na lepsze jutro. Nie musi sama zmagać się z chorobą – wspierają ją bliscy oraz wierne grono fanów.

Gadaj Zdrów EXTRA - Zaawansowany rak piersi

W 2017 Shannen Doherty przekazała dobre wieści, że rak wszedł w stan remisji. Niestety, po trzech latach choroba wróciła ze zdwojoną siłą i weszła w czwarte, terminalne stadium, co oznacza, że rak rozprzestrzenił się na inne narządy. W połowie 2023 roku poinformowała, że ma przerzuty do mózgu.

Aktorka pokazała, jak się teraz czuje

Mimo zaciętej walki z chorobą serialowa Brenda Walsh dzieli się też radosnymi momentami. 20 listopada 2023 opublikowała wzruszające nagranie, na którym widać, jak aktorka tańczy ze swoimi pociechami Amoré i Aniello do piosenki "Flowers" (Say My Name). Wygląda na szczęśliwą i pełną energii.

Pod postem pojawiła się lawina komentarzy. Internauci nie kryli wzruszenia i miłych, ciepłych słów. Wierzą w to, że aktorce uda się odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania.

"Niech Bóg Ci wiecznie błogosławi Shannen!", "Nasza królowa wytrwałości. Dziękujemy za odwagę i wrażliwość" czy "Jesteś silną i piękną duszą" – fani tak podtrzymują Shannen Doherty na duchu i nieustannie jej kibicują.

Nagranie można zobaczyć na profilu aktorki: theshando.