Przez niewinną pomyłkę przyszła panna młoda nie mogła złapać tchu. Finał był tragiczny

2023-01-24 15:13

Jess Prinsloo od zawsze musiała na siebie uważać. Problemy zdrowotne wymusiły na niej szczególną ostrożność. Chwila nieuwagi skończyła się poważnym zagrożeniem życia 24-latki. Choć lekarze zrobili wszystko, co w ich mocy, kobiety nie udało się uratować.

Przez niewinną pomyłkę przyszła panna młoda nie mogła złapać tchu. Finał był tragiczny
Autor: Facebook Przez niewinną pomyłkę przyszła panna młoda nie mogła złapać tchu. Finał był tragiczny

24-latka wyjechała z ukochanym na wymarzone wakacje. Craig - chłopak Jess - planował coś wyjątkowego. Podczas egzotycznych wakacji chciał oświadczyć się kobiecie. Choć powiedziała "tak", tragiczny przypadek sprawił, że byli narzeczonymi tylko 3 dni.

24-latka miała alergię

Idealna podróż szybko przerodziła się w koszmar. W RPA, gdzie na wakacje wybrali się zakochani, mieszkało wielu bliskich Jess. Jedną z nich była jej mama, którą postanowili odwiedzić i przekazać jej dobre wieści o tym, że się zaręczyli. To właśnie w domu matki 24-latki doszło do tragedii.

Jess cierpiała na alergię na nabiał. Uczulenie na tę grupę produktów stwierdzono u niej, gdy miała zaledwie 9 miesięcy. Zdając sobie sprawę z zagrożenia, zawsze miała przy sobie EpiPeny, czyli autostrzykawki z adrenaliną.

Wiedziała, czym grozi jej zjedzenie czegokolwiek, co ma w sobie nabiał, dlatego zawsze tego pilnowała. Choć i tak zdarzały się przypadki, iż mimo zapewnień, dany posiłek zawierał np. mleko, a u Jess występowała reakcja alergiczna.

Alergia pokarmowa u dzieci - metody leczenia

Chwila nieuwagi doprowadziła do śmierci

Będąc w domu matki, kobieta piła herbatę. Chcąc ją zamieszać, użyła niewłaściwej łyżeczki, co doprowadziło do poważnej reakcji organizmu. 24-latka w ciągu kilku sekund przeszła wstrząs anafilaktyczny.

Choć wezwano pomoc, Jess zmarła w szpitalu następnego dnia.

Dziś narzeczony zmarłej pragnie edukować innych o zagrożeniach wynikających z alergii. - To jest coś, czego ludzie nie mogą kontrolować i może ich zabić. Chcę tylko, żeby ludzie słuchali i rozumieli, jak poważna jest to sprawa – powiedział Craig.