Powstały specjalne majtki do seksu oralnego. Nietypowy produkt zatwierdziła FDA

2022-05-26 12:57

Seks oralny staje się niemal tak popularny, jak tradycyjny stosunek. Może stanowić zarówno element gry wstępnej czy pettingu oraz być samodzielnym aktem seksualnym. Nietypowy produkt do przeznaczenia oralnego zatwierdziła Agencja Żywności i Leków - są to specjalne majtki. Do czego dokładnie mają służyć?

Kobieta w bieliźnie leży na łóżku
Autor: Getty Images

Istnieje kilka sposobów ochrony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Do najbardziej znanych można zaliczyć m. in. stosowanie prezerwatyw lub masek oralnych. Jednak na rynku pojawił się nowy produkt.

Agencja Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła specjalną bieliznę, która może być używana do zapobiegania chorobom przenoszonym podczas seksu oralnego lub rimmingu. Nowy produkt zatwierdzony przez FDA nazywa się Lorals for Protection i może stać się skutecznym narzędziem chroniącym przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Przeznaczone są dla osób, które chcą odczuwać doznania związane z seksem oralnym, przy jednoczesnym zakryciu genitaliów i ochronie przed chorobami.

Wszystko o kobiecym orgazmie

Skuteczna metoda zapobiegania chorobom przenoszonym drogą płciową

Majtki Loras są wykonane z cienkiego i rozciągliwego lateksu. Jest to produkt jednorazowego użytku i służy do ochrony przed chorobami przenoszonymi podczas seksu oralnego i rimmingu. Majtki te nie są przeznaczone do stosowania i zapobiegania chorobom przenoszonym drogą płciową podczas seksu penetrującego lub fellatio.

"Mogą pomóc w zapobieganiu chorobom przenoszonym drogą płciową, ponieważ są łatwiejsze w użyciu i zapewniają większy zasięg niż inne istniejące metody" - mówi Bianca Reid, dyrektor ds. szkoleń i edukacji w Illinois Contraceptive Access Now.

"W rzeczywistości zewnętrzne i wewnętrzne prezerwatywy, a nawet tamy dentystyczne mogą nie zakrywać w pełni sromu, krocza lub moszny danej osoby, a ich prawidłowe użycie może być trudne" – tłumaczy Reid. "Może to narazić je na pewne ryzyko chorób przenoszonych drogą płciową, w tym wirusa opryszczki pospolitej lub HPV" - dodaje.

Produkt zatwierdzony przez FDA

Majtki te były już dostępne w sprzedaży w 2018 roku. Jednak aby uzyskać nowe zezwolenie FDA związane z zapobieganiem chorobom przenoszonym drogą płciową, firma musiała udowodnić, że Lorals jest odpowiednikiem lub ulepszeniem koferdamu, czyli mało znanej metody bariery lateksowej lub poliuretanowej.

"Koferdam to wszystko, co mamy do tej pory do seksu oralnego dla kobiet, aktywności analnej lub rimmingu, a prawie nikt go nie używa" – powiedziała dr Sheryl Ross, położniczka ginekologiczna w Santa Monica Women’s Health. "Nikt nawet nie wie, co to jest. Myślę, że kofedramów używa mniej niż 5% ludzi" - dodaje.

Aby dostać zatwierdzenie przez FDA, producent majtek był zobowiązany do spełnienia szeregu wymogów.

"Musieliśmy spełnić wymagania fizyczne, takie jak wymiary, grubość, elastyczność, wytrzymałość i brak otworów", powiedziała Melanie Cristoll, która jest założycielką i dyrektorem generalnym firmy. "Wtedy produkt musiał zostać przetestowany pod kątem zgodności z ludzkim ciałem. Przeprowadziliśmy więc testy toksyczności, testy na podrażnienia i testy uczuleniowe" - tłumaczy.

Dzięki współpracy z naukowcami i przeprowadzeniu setek testów, producent był w stanie wykazać, że produkt spełnił wszystkie wymagania FDA.