Arcybiskub Głódź w szpitalu w ciężkim stanie. Jest odpowiedź archidiecezji

2023-06-02 13:46

Jak podało radio ZET, arcybiskup Sławoj Leszek Głódź trafił do szpitala. 77-letni hierarcha kościoła katolickiego miał być w ciężkim stanie. Wiadomość potwierdził reporter radia ZET w kilku źródłach. Archidiecezja odpowiedziała na informacje o stanie zdrowia arcybiskupa.

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź
Autor: PHOTO MARCIN GADOMSKI / SUPER EXPRESS GDANSK Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź trafił do szpitala

Abp Sławoj Leszek Głódź w szpitalu

Według informacji przekazanych przez radio ZET, Abp Sławoj Leszek Głódź został hospitalizowany 2 czerwca. Nie podano przyczyn pobytu w szpitalu ani szczegółów, poza tym, że biskup miał być przyjęty do placówki medycznej w "ciężkim stanie”.

Tymczasem TVPinfo, powołując się na rzeczniczkę Archidiecezji Białostockiej, Teresę Margańską, podaje, że biskup "cieszy się dobrym zdrowiem" i wcale nie przebywa w szpitalu. Tym samym dementuje informacje podawane przez radio ZET. 

Abp Sławoj Leszek Głódź ukarany przez Watykan

Hierarcha przez lata był w gronie najbardziej wpływowych polskich biskupów, pełnił też rolę biskupa polowego Wojska Polskiego. Później został ukarany przez Watykan za zaniechania ws.przypadków pedofilii w kościele. Ponadto wielu podwładnych oskarżyło go o mobbing, poniżanie i wyzwiska. W związku z zarzutami, od 2021 roku miał zakaz zamieszkiwania na terenie diecezji gdańskiej, z jednoczesnym zakazem publicznych celebracji. 

Zamieszkał w podlaskiej wsi Bobrówki, skąd pochodzi, gdzie został sołtysem sołectwa Piaski. Wzbudził tym kolejne kontrowersje, ponieważ objął publiczny urząd świecki, czego nie powinien robić jako biskup. Mimo zakazu publicznego udziału w uroczystościach można go było zobaczyć m.in. na oficjalnym otwarciu przekopu Mierzei Wiślanej, w towarzystwie notabli z PiS.