Nie żyje youtuberka Adalia Rose. Od urodzenia zmagała się z nieuleczalną chorobą

2022-01-14 15:14

Świat obiegła smutna informacja – nie żyje nastoletnia youtuberka Adalia Rose Williams. 15-letnia gwiazda internetu zmagała się z ciężką chorobą. Na profilach internetowych dziewczyny pojawiła się informacja na temat jej śmierci. ‘

Adalia Rose
Autor: Adalia Rose/ Facebook

Youtuberka pochodząca z Teksasu zmarła w wieku 15 lat. „12 stycznia 2022 roku o godzinie 19:00 Adalia Rose Williams uwolniła się z tego świata. Przeszła przez to spokojnie i spokojnie odeszła. Nie odczuwa już bólu i tańczy gdzieś do muzyki, którą kocha” – ta oficjalna informacja ukazała się na portalach internetowych.

W komunikacie złożono również podziękowania dla lekarzy, pielęgniarek i wszystkich, którzy dziewczynę wspierali i kochali.

Wieść o śmierci youtuberki zaskoczyła jej fanów. W komentarzach pod postem składają kondolencje rodzinie i wspierają ich na duchu.

Zmagała się z ciężką chorobą

Adalia Rose Williams zmagała się z progerią (inaczej zespołem Hutchinsona-Gilforda), czyli rzadką i nieuleczalną chorobą polegająca na niezwykle szybkim procesie starzenia się organizmu. Powstaje ona w wyniku lamin tzw. białek zawartych w jądrach komórkowych. Według ekspertów osoby chore na progerię umierają średnio po 13 latach najczęściej z powodu chorób kardiologicznych, co związane jest z postępującą miażdżycą naczyń wieńcowych i mózgowych.

15-letnia gwiazda internetu dzieliła się z fanami swoim życiem prywatnym w mediach społecznościowych. Dziewczyna zyskała popularność dzięki występowi w teledysku przeboju „Gangam Style” autorstwa PSY. Miała grono zaufanych fanów, którzy śledzili jej aktywność w internecie.