Nie żyje Janusz Kupcewicz. Miał 66 lat. "Takie ciosy trudno znieść"

2022-07-04 15:27

Dostałem wiadomość o śmierci Janusza Kupcewicza. Jednego z najlepszych polskich rozgrywających – napisał na Twitterze Zbigniew Boniek. Janusz Kupcewicz był w latach 80. gwiazdą polskiej piłki. Legendarny piłkarz odszedł w wieku 66 lat.

Janusz Kupcewicz
Autor: YouTube

Odeszła legenda

Janusz Kupcewicz urodził się 9 grudnia 1955 r. w Gdańsku. Był piłkarzem m.in. Lecha Poznań, AS Saint-Etienne i Lechii Gdańsk. Dla reprezentacji Polski strzelił 5 goli, w tym jeden z najważniejszych – decydującą bramkę na Mistrzostwach Świata w meczu o brązowy medal z Francją.

Jak nieoficjalnie informuje Sport.pl, przyczyną śmierci byłego reprezentanta Polski był zawał serca.

O śmierci piłkarza poinformował Zbigniew Boniek. Były prezes PZPN napisał: "Dostałem wiadomość o śmierci Janusza Kupcewicza. Jednego z najlepszych polskich rozgrywających. Kilka dni temu razem obchodziliśmy 40 lecie medalu MŚ w Hiszpanii. Niesamowite. R.I.P.".

Problemy zdrowotne byłego piłkarza

Media informowały, że w ostatnim czasie Janusz Kupcewicz podupadł na zdrowiu. Mimo to udało mu się znaleźć w Warszawie na ostatnim meczu reprezentacji.

Właśnie podczas tego spotkania uhonorowano brązowych medalistów z 1982 roku.

- Smutne to. Kilka dni wcześniej wspólne zdjęcia, wspomnienia, ploteczki. Takie ciosy trudno znieść, przede wszystkim dla najbliższych. Szczere kondolencje dla Rodziny. Ps. Trzecia i decydująca bramka w Alicante na zawsze zostanie w pamięci – dodał Boniek.

Jakie objawy daje zawał serca?

Zazwyczaj do zawału serca dochodzi podczas silnego stresu lub dużego wysiłku. Najczęstszym objawem zawału jest ból za mostkiem. Pacjenci opisują go jako uczucie ciężaru, mieszankę gniecenia i pieczenia, który sprawia ogromny dyskomfort.

Zawałowi serce często towarzyszy duszność, mdłości, zawroty głowy, kołatanie serca. W trakcie zawału może dojść do omdlenia bądź utraty przytomności.

Jeśli podejrzewasz zawał u siebie bądź kogoś z twojego otoczenia, niezwłocznie wezwij pomoc. Już w karetce ratownik medyczny będzie w stanie udzielić choremu odpowiednie leczenie.