Nie żyje czeska wokalistka Hana Horka. Specjalnie zaraziła się koronawirusem

2022-01-19 12:47

Hana Horka zmarła z powodu COVID-19. Wokalistka czeskiego zespołu folkowego Asonance miała 57 lat. Jak poinformował serwis pravda.sk, kobieta zakaziła się celowo koronawirusem, aby uzyskać status ozdrowieńca.

Nie żyje Hana Horka
Autor: Getty Images

W ubiegły piątek czeska piosenkarka Hana Horka opublikowała post na jednym z portali społecznościowych. Z fanami podzieliła się informacją o tym, że jest zakażona koronawirusem. Jak przekazał Jan Rek, syn artystki w rozmowie dla portalu irozhlas.cz, prawdopodobnie matka zakaziła się SARS-CoV-2 od niego i ojca. Zmagali się oni z COVID-19 podczas świąt Bożego Narodzenia i starali się izolować od niej, ale ta nie zważała na czyhające zagrożenie.

Napisała w poście, że po przebyciu COVID-19 będzie mogła korzystać z życia kulturalnego – wybrać się do teatru, kina, na koncert, basen czy wyjechać nad morze. Jak podkreśliła we wpisie, „życie jest tu dla mnie, dla was także”. Dwa dni później odeszła w wieku 57 lat.

„W niektóre wiadomości nie chcemy uwierzyć, ale będziemy musieli” - informację o śmierci artystki przekazał zespół folkowy Asonance, z którym była związana od 1985 roku. Jej syn obwinia za to przedstawicieli ruchów antyszczepionkowych. Uważa, że jego matka uwierzyła w głoszone przez nich teorie.

Zakaziła się koronawirusem celowo

Z informacji podanych przez portal pravda.sk, postawa artystki zyskała uznanie i aprobatę wśród wielu przyjaciół i znajomych. Najprawdopodobniej to oni zachęcali ją do zakażenia się wirusem SARS-CoV-2 i pokładali nadzieję, że naprawdę do tego dojdzie.

Sonda
Którą szczepionką chciałbyś się zaszczepić?