Manuel Neuer chorował na raka, przyznał to dopiero teraz. "Musiałem trzykrotnie przejść operację"

2022-11-03 11:17

O chorobie bramkarza Bayernu spekulowano już rok temu, kiedy był widziany z opatrunkiem na twarzy. Jednak Manuel Neuer dopiero teraz potwierdził, że ma raka skóry.

Manuel Neuer wyznał, że walczył z rakiem skóry. Musiałem przejść trzykrotnie operację
Autor: Instagram

Neuer przeszedł trzy operacje

Niemiecki piłkarz opowiedział o walce z chorobą przy okazji promocji kremu przeciwsłonecznego firmowanego przez niego i znaną niemiecką tenisistkę polskiego pochodzenia Angelique Kerber.

Obaj sportowcy mają za sobą epizody związane z chorobami skóry. W przypadku Kerber sytuacja nie była aż tak dramatyczna - tenisistka zmagała się z przebarwieniami będącymi wynikiem działania promieni słonecznych. Natomiast Neuer chorował na raka skóry.

Ich problemy zdrowotne sprawiły, że postanowili zaangażować się w kampanię na rzecz ochrony przeciwsłonecznej.

"Oboje mamy historię chorób skóry. Angelique miała przebarwienia związane ze słońcem, a ja miałem raka skóry na twarzy, z powodu którego musiałem przejść trzykrotnie operację" - powiedział.

"Z tego powodu dbamy o kwestie ochrony przeciwsłonecznej i trenujemy na świeżym powietrzu" - dodał bramkarz.

36-latek wyznał, że w wyniku operacji ma niewielką bliznę w okolicy nosa. Nie powiedział jednak, kiedy dokładnie miał miejsce zabieg. Na szczęście operacje przyniosły oczekiwane rezultaty i bramkarz wygrał walkę z nowotworem.

Jak rozpoznać czerniaka?

Nieobecność bramkarza na boisku to wynik kontuzji, nie raka

Mimo iż Neuer walczył z rakiem już w 2021 roku, jego stan zdrowia nie był na tyle poważny żeby Niemiec musiał przerywać grę. Natomiast teraz jego nieobecność na boisku nie ma związku z rakiem skóry. Neuer nabawił się poważnej kontuzji barku, nie wiadomo też kiedy wróci na murawę. Udział piłkarza w mistrzostwach świata wciąż stoi pod znakiem zapytania.

"Nie zakładam, że nie zagra. Jestem zdania, że może mu się udać, ale nie jestem jasnowidzem" - powiedział trener Bayernu Julian Nagelsmann.