Koniec lata na Bulwarach: sprawdź szczegóły!

2019-08-29 14:30

Tym razem na Bulwarach Wiślanych w Warszawie pożegnamy lato. Sprawdźcie, co czeka na Was w ramach wydarzenia Koniec lata na Bulwarach, które odbędzie się w dn.: 30.08.-01.09.2019!

Koniec lata na Bulwarach: sprawdź szczegóły!
Autor: materiały prasowe

BARKA - piątek od 16:00; sobota od 10:00; niedziela od 10:00 - VANS - zakończenie wakacji na deskorolce

Piątek od 16:00 BARKA

PŁYWAJĄCA MINI-RAMPA (godzinne rejsy 16.00, 17.00, 18.00, 19.00)

* 16:00-19:00 Warsztaty Maluj Gripa & Maluj buta

* 19:00 Holiday80 – DJ SET

* 22:00 Mery Spolsky - KONCERT

* 23.30 Novika + Nowosad – DJ SET

Sobota od 10:00 BARKA

PŁYWAJĄCA MINI-RAMPA (godzinne rejsy - 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00 19.00)

* 10:00-11:00 Yoga ze Spiritual Bish

* 11:00-12:00 Yoga na Yogaboard_Polska

* 12:00-18.00 Warsztaty Maluj Gripa & Maluj buta

* 12:30-13:30 Warsztaty Set Your Board, czyli nauka skręcania deskorolki z Board For Kids Szkoła Surfingu i Deskorolki

* 13:30-17:30 Szkółka deskorolkowa Board For Kids Szkoła Surfingu i Deskorolki

* 13:00-19:00 Warsztaty z robienia Vlep z ESZE! Malowanie Muralu i pokaz Grafitti

od Working Colors

* 21:00 - WIECZÓR FILMOWY - Przegląd filmów deskorolkowych

Niedziela od 10:00 BARKA

* 10:00-12:00 Yoga na Yogaboard_Polska

* 11:00-17:00 Warsztaty Fake tattoo od dee.projekt

* 12:00-17:00 Warsztaty Maluj Gripa & Maluj buta

* 12:00-16:00 Warsztaty z robienia Vlep z ESZE!

* 12:30-13:00 Set Your Board z Board For Kids

* 13:00-16:00 Szkółka deskorolkowa Board For Kids Szkoła Surfingu i Deskorolki

11:00-12:00 w sobota i w niedziela SCENA - ZDROFITowanie nad Wisłą czyli cykliczne zajęcia Fitness

Marka Zdrofit istnieje na rynku fitness od ponad 13 lat, a jej sieć tworzy kilkadziesiąt klubów, zlokalizowanych na terenie całej Polski. Oferta Zdrofit skierowana jest do osób, które szukają miejsc, gdzie mogą aktywnie spędzać czas, bez nadmiernej presji i rywalizacji. Marka promuje aktywność fizyczną, ale uprawianą w sposób odpowiedzialny, stawiając na pierwszym miejscu zdrowie.

Nie przestajemy ćwiczyć w plenerze! Kontynuujemy cykl treningów na warszawskich bulwarach nad Wisłą! Będziemy spotykać się w weekendy, żeby trochę się pogimnastykować w plenerze. Zakładajcie wygodne stroje sportowe, pakujcie butelkę wody i wpadajcie, żeby razem pozdrofitować na świeżym powietrzu.

Nie prowadzimy zapisów na zajęcia, możesz dołączyć do nas w każdej chwili!

12:00-16:00 sobota tarasy przy SCENIE - warsztaty Urząd Komunikacji Elektronicznej

W sobotę na Bulwarach Wiślanych ożywisz z nami interaktywną matę Inteligentnego Miasta. Uczestnicy ustawią sygnalizację świetlną, zaprogramują latarnie czy też szlabany przed przejazdem kolejowym.

Godziny zajęć z inteligentnego miasta:

12:00-12:30

13:30-14:00

15:00-15:30

Uczestnicy będą mieli również okazję poznać kosmitę Scottiego. Dzięki kartonowym klockom oraz aplikacji na tablecie, pomogą mu w odnalezieniu części jego rozbitego promu.

W kąciku rekreacyjnym zarówno najmłodsi, jak i starszaki  znajdą kolorowanki,  gry logiczne, labirynty, czy też telekomunikacyjną krzyżówkę.

Dorośli będą mogli porozmawiać  o prawach konsumenckich, o sposobach zawierania umów, jakości usług, czy sposobach rozliczania opłat.

Programowanie jest nie tylko świetną formą spędzania wolnego czasu. Pomaga także rozwijać u dzieci zainteresowania oraz umiejętności kreatywnego i analitycznego myślenia.

12:00-17:00  sobota i  niedziela tarasy przy scenie i tarasy przy pawilonie BELLA ITALIA - gry i zabawy dla dzieci prowadzone przez animatorów Parku Rozrywki Julinek

13:00-18:00 sobota i niedziela pawilon PRZYSTANEK SZTUKA – VERONA DLA KOBIET - warsztaty makijażu - jakich błędów nie popełniać?

Bezpłatne warsztaty makijażu to możliwość zapoznania się aktualnymi trendami, nowymi technikami aplikacji kosmetyków kolorowych oraz świetna okazją do tego, aby skorzystać z indywidualnych porad profesjonalnych wizażystek. Dowiesz się jak dobrać idealny podkład do potrzeb Twojej cery, w jaki sposób konturować kształt twarzy i jakie kolory cieni do powiek i pomadek najlepiej sprawdzą się przy Twoim typie urody. Każda godzina warsztatów rozpoczyna się od pokazu poszczególnych etapów makijażu wraz z cennymi wskazówkami. Zapraszamy!

Wystawa zorganizowana przez Teatr 6 Piętro pawilon Galeria przy Plaży – Wystawa Projektu Fotograficznego Patrycji Toczyńskiej LESS IS MORE. NATURALNIE PIĘKNE KOBIETY

#LESSISMORE. NATURALNIE PIĘKNE KOBIETY to dwadzieścia inspirujących kobiet, które zostały sfotografowane bez makijażu i obróbki w programach graficznych, na czarno białych fotografiach pokazały siebie, jakimi są na co dzień.

Fotografka Patrycja Toczyńska i Carolina Adamczak stworzyły fotograficzną i filmową opowieść o kobiecej naturalności, zmienności i jej akceptacji. Świadomości i indywidualności. Spójności, autentyczności i sile kobiet.O wartościach, o których coraz rzadziej się mówi.

Projekt jest wypadkową wielu czynników: obserwacji, rozmów z kobietami, mężczyznami, nie tylko podczas sesji fotograficznych, ale przede wszystkim w codziennym życiu. Niezgody na kult takich samych twarzy, powtarzalnych postaci, które podsuwane są w mediach jako te, które warto na ślepo naśladować.

Braku akceptacji wobec upływu czasu, swoich niedoskonałości. Nieautentyczności, nieumiejętności bycia sobą - bez filtra, maski i retuszu, które stały się nieodłącznym składnikiem życia przedstawianego, m.in. w mediach społecznościowych.

Poza fotografiami, inicjatywa, to także film dokumentalny zrealizowany przez Patrycję Toczyńską, który miał tego wieczoru swoją oficjalną premierę w skróconej kilkunastominutowej wersji. https://tiny.pl/g3wbw.

20 odmiennych punktów widzenia na ideę kobiecego piękna. Lidia Popiel, Beata Sadowska, Katarzyna Bonda, Edyta Herbuś, Beata Pawlikowska, Helena Norowicz, Jaga Hupało, Agnieszka Cegielska, Elżbieta Jarosik, Anna Halarewicz, Katarzyna Zawadzka, Bela Komoszyńska, Ania Rusowicz, Marzena Ugorna, Marta Drożdż, Ewelina Szostkowa, Małgorzata Leitner, Ewa Krajewska, Joanna Hawrot, Marzena Pokrzywińska, to bohaterki, które stanęły przed obiektywem Toczyńskiej wypowiadając ważne słowa o tym, dlaczego "mniej znaczy więcej". Jego pełnometrażowa wersja zgłaszana będzie na festiwale filmowe.

Dojrzewanie, przemijanie z godnością to niesamowity proces - można wręcz powiedzieć bardzo artystyczny i zindywidualizowany, trwający latami, na który wpływ ma każdy nasz dzień, każdy nasz nawyk, każde doświadczenie. Stajesz się tym, kim zawsze miałeś być. To integracja zewnętrznej warstwy z wewnętrzną.

Dlatego tak ważne jest świadome życie. Karmienie siebie, swojej duszy, swojego wnętrza pięknymi, jakościowymi treściami, otaczanie się pozytywnymi osobami. Odpuszczanie, wybaczanie. Wieczne serce dziecka, docenianie każdego przeżytego dnia.

Bo liczba w dowodzie niczym nas nie ogranicza, co doskonale pokazała w projekcie Pani Helena Norowicz, chociażby robiąc szpagat podczas sesji. I choć akceptacja, to dość wyboista droga i proces dochodzenia do tego, nie jest łatwy i przyjemny – dlatego coraz częściej i z premedytacją omijany na skróty - to bohaterki i autorki wspólnie przekonują, że warto żyć w zgodzie ze sobą.

Kobiece piękno to nie mężczyzna, nie status społeczny, nie dobra luksusowe. To ona sama. I jej siebie postrzeganie. Dlatego tak ważne są publikacje, które trwale będą przypominać o idei projektu i do tego zachęcać.

- Bądź prawdziwa, cokolwiek by to nie znaczyło i jakichkolwiek by to nie miało konsekwencji - to zdanie Krystyny Jandy było istotnym kierunkowskazem i pozostaje sednem całej idei.

Fotografia: Patrycja Toczyńska Patrycja Toczyńska Photography
Produkcja: Ivona Kowalczyk Teatr 6.piętro / Wa2design

17:00-20:00 sobota tarasy przy BELLA ITALIA Projekt "W KONTAKCIE" - lab plenerowy Stowarzyszenie PRO-Pracownia Rozwoju Osobowości

Projekt w zakresie przeprowadzenia kampanii społecznych/ kampanii informacyjno-edukacyjnych z zakresu przeciwdziałania alkoholizmowi, realizowany jest w ramach konkursu, ogłoszonego przez Prezydenta m.st. Warszawy.

Poprzez realizację niniejszego projektu mamy na celu promowanie zabawy, rekreacji, wspólnego spędzania czasu, w sposób inny niż z udziałem środków zmieniających świadomość.

Laby plenerowe prowadzone będą przy użyciu nagłośnienia, bezpośrednio na bulwarach nad Wisłą. Będą one moderowane, w taki sposób, by osoby spędzające tam czas mogły dostrzec grupę osób, która

wspólnie "coś" robi. Będzie można dołączyć w każdym momencie, o czym informować będą asystenci. Rolą asystentów będzie także ośmielanie osób, które będą wstydziły się dołączyć do zajęć

(będą mogli z nimi ćwiczyć, rozmawiać o tym co tutaj się dzieje i o takiej formie spędzania czasu). Będą także zachęcali do wzięcia udziału w kolejnych wydarzeniach, zarówno plenerowych jak i tych

kameralnych, które odbywać się będą w trakcie roku (szczególnie dedykowanych dla tych, którzy nie zdecydują się w miejscu publicznym na ćwiczenia, choć nimi się zaciekawią).