Jarosław Kaczyński miał sepsę? Jest oficjalny komunikat

2023-04-05 10:25

Jarosław Kaczyński od dawna miał problemy z kolanem. Kilka miesięcy temu przeszedł operację. Prezes nadal odczuwa ból pooperacyjny i chodzi o kuli. Pojawiły się także spekulacje o sepsie. Jest oficjalny komunikat.

Kaczyński miał sepsę. Ten stan jest niebezpieczny dla zdrowia. Czym grozi?
Autor: FOTO TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS Kaczyński miał sepsę. Ten stan jest niebezpieczny dla zdrowia. Czym grozi?

W mediach coraz częściej pojawiają się informacje o problemach ze zdrowiem Jarosława Kaczyńskiego. Jakiś czas temu polityk przeszedł planowaną operację kolana. Jego powrót do aktywności przewidywano na początek lutego, ale tak się nie stało. 

W formie 24: ćwiczenia na kolana

Kaczyński miał sepsę? Plotki zostały zdementowane

Kaczyński musiał zrezygnować z przedwyborczego objazdu po Polsce z powodu operacji kolana. W mediach pojawiły się spekulacje, że powrót do codziennych zadań uniemożliwiła mu sepsa, która wystąpiła po operacji.

— Na szczęście sepsę szybko udało się zdiagnozować, co pozwoliło wdrożyć odpowiednie i skuteczne szpitalne leczenie — donosił wówczas informator Onetu.

Polityk nadal zmaga się z bólem po operacji. Lekarze zalecili odpoczynek. Z tych powodów termin powrotu do zadań w sferze zawodowej uległ znacznemu przesunięciu. Współpracownicy mają nadzieję, że "Kaczyński powinien powrócić w pełni do swoich obowiązków w połowie kwietnia po Wielkanocy".

Spekulacje o sepsie zostały zdementowane. Oto oficjalny komunikat:

"W związku z pojawiającymi się medialnymi doniesieniami informuję, iż poza dłuższą rekonwalescencją, po zaplanowanej uprzednio operacji, p. prezes Jarosław Kaczyński NIE PRZECHODZIŁ sepsy. Wszelkie medialne spekulacje w tej sprawie są nieprawdziwe" - czytamy na Twitterze.

Sepsa to stan zagrażający życiu

Sepsa, zwana inaczej posocznicą to stan, który może stanowić potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia chorego. Nie jest to nowe zjawisko w medycynie, jednak lekarze nadal nie wiedzą, jak to możliwe, że nawet u zdrowego człowieka w tak krótkim czasie może dojść do wystąpienia stanu krytycznego.

Do rozwoju sepsy dochodzi w sytuacji, kiedy organizm przygotowuje się do walki z infekcją, ale bariera odpornościowa jest osłabiona lub zostaje przełamana. Wtedy dochodzi do zakażenia uogólnionego organizmu, czyli właśnie sepsy. Innymi słowy, sepsa to zespół objawów, które są niczym innym, jak reakcją organizmu na stan zapalny.