Fundacja „Dr Clown” ponownie zachęca do przesyłania życzeń chorym

2020-02-11 13:03 Materiały prasowe

Światowy Dzień Chorego, który przypada na 11 lutego, to idealna okazja, aby dodać otuchy wszystkim osobom przebywającym w szpitalach. Fundacja „Dr Clown” organizuje z tej okazji, już po raz czwarty, ogólnopolską akcję „Wszystkiego dobrego dla chorego”, w której zachęca do okazania wsparcia pacjentom szpitali i przekazania im życzeń szybkiego powrotu do zdrowia. W tym roku akcja odbędzie się w prawie 40 polskich miastach!

Na co dzień chorzy przebywający w szpitalach czy hospicjach otoczeni są troską przez personel i rodzinę, ale 11 lutego to dobra okazja, żeby pomyśleli o nich wszyscy. Wsparcie można okazać w prosty sposób biorąc udział w akcji Fundacji „Dr Clown”, która polega na pisaniu listów dodających otuchy.

Życzenia mogą być w bardzo różnej formie, od tych pisanych, rysowanych, po posty udostępnione w mediach społecznościowych i oznaczone hasztagiem #wszystkiegodobregodlachorego. Wszystkie listy zostaną zebrane przez wolontariuszy Fundacji „Dr Clown” i przekazane w dniu 11 lutego chorym odbywającym leczenie w szpitalach.

Uśmiech dla chorych

– Czasami nie zdajemy sobie sprawy, jak ogromne znaczenie mają drobne gesty, takie jak uśmiech czy słowo otuchy. Prowadząc od ponad 20 lat „terapię śmiechem” w polskich szpitalach dobrze wiemy, że okazywana chorym życzliwość poprawia ich samopoczucie i pomaga w powrocie do zdrowia. Pomysł na akcję „Wszystkiego dobrego dla chorego” zrodził się z potrzeby podarowania uśmiechu jak największej ilości chorych. Każdy przekazany przez nas liścik, każde okazane wsparcie, spotyka się z uśmiechem, wdzięcznością, ale i łzami wzruszenia ze strony chorych. To piękna akcja, która łączy ludzi z całej Polski. – mówi Agata Bednarek, Prezes Zarządu Fundacji „Dr Clown”.

„Wszystkiego dobrego dla chorego” aż w 38 miastach

W tym roku akcja „Wszystkiego dobrego dla chorego” odbędzie się w 38 miastach m.in.: Białymstoku, Bydgoszczy, Chorzowie, Częstochowie, Gdańsku, Kielcach, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Opolu, Radomiu, Przemyślu, Suwałkach, Szczecinie, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu, Zabrzu, Zielonej Górze oraz Żywcu.

Cele projektu

Projekt jest elementem „terapii śmiechem”, którą Fundacja „Dr Clown” prowadzi od 1999 roku w polskich szpitalach, placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych. Celem jest rozładowanie napięć emocjonalnych i wsparcie pacjentów w rehabilitacji i rekonwalescencji.

Wolontariusze Fundacji – „doktorzy clowni” – podczas wizyt w szpitalu przebrani są w fantazyjne, różnobarwne stroje, aby odwrócić uwagę chorych od szpitalnej rzeczywistości za pomocą interaktywnych zabaw, animacji, a także wspierających rozmów.

Co roku wolontariusze Fundacji „Dr Clown” docierają w ten sposób do ponad 60 000 podopiecznych przebywających w szpitalach i różnego rodzaju placówkach w ponad 80 miastach w całej Polsce.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie! Z kodem rabatowym: "wiosna" tylko 2,50 zł za 96 stron porad o zdrowiu! Dodatkowo otrzymasz dostęp do numerów archiwalnych. W nr 4/2020 „Zdrowia m.in.: poradnik alergika, choroby zakaźne pod lupą, „młody” zawał serca, mity o recyklingu.

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 4/2020
KOMENTARZE