Ewa Krawczyk wyznała, że znajduje się pod opieką specjalistów. "Nie radzę sobie"

2022-09-15 9:15

Ewa Krawczyk została ostatnio zaproszona do jednego z odcinków programu "Taniec z Gwiazdami". Wdowa po zmarłym artyście nie mogła powstrzymać łez, a za kulisami udzieliła wywiadu, w którym wyznała, że nie czuje się najlepiej i znajduje się pod opieką specjalistów.

Ewa Krawczyk
Autor: Marcin Wziontek / SUPER EXPRSS

Ewa Krawczyk w "Tańcu z gwiazdami"

Ewa Krawczyk była gościem specjalnym w programie rozrywkowym "Taniec z gwiazdami" w odcinku, w którym uczestnicy tańczyli do piosenek jej męża. W szczerej rozmowie z reporterką Jastrzabpost przyznała, że z trudem radzi sobie po śmierci męża, oraz że każdego dnia odwiedza jego grób na cmentarzu.

Poradnik Zdrowie: depresja

Wdowa po Krzysztofie Krawczyku nadal cierpi po stracie męża

- Nie poradziłam sobie. Ostatnich trzech miesięcy po jego śmierci w ogóle nie pamiętam. Nie pamiętam, co działo się w moim życiu. Ktoś mi mówi, że byłam tam czy tu – w ogóle tego nie pamiętam. Zresztą dużej poprawy też nie ma. Jest o tyle dobrze, że mogę wyjść, porozmawiać, mogę wyjść do ludzi - wyznaje Ewa Krawczyk.

"Wzięłam tabletkę, żeby się nie rozpłakać"

Ewie Krawczyk trudno było powstrzymać łzy, gdy w programie słyszała piosenki zmarłego męża.

- Tutaj, do „Tańca z Gwiazdami”, też dostałam zaproszenie pod warunkiem, że nie będę płakać. Uzbroiłam się w cierpliwość, nawet wzięłam tabletkę, żeby się nie rozpłakać, bo nie dałabym rady. Jest ciężko - mówi Ewa Krawczyk.

Ewa Krawczyk w fatalnym stanie psychicznym - jest pod opieką specjalistów

- Jeszcze nie potrafię się znaleźć. Dopiero raczkuję w taj sytuacji, jest ciężko. Korzystam z pomocy lekarzy specjalistów. Muszę, pomaga - powiedziała dziennikarzowi Pudelka.

Co robić, gdy proces żałoby się przedłuża?

Żałoba to naturalny proces, który następuje po stracie. Trudy związane z odejściem bliskiej osoby, takie jak poczucie osamotnienia, tęsknota, rozpacz są nieodłącznym elementem żałoby. Zaakceptowanie nowej i trudnej sytuacji wymaga czasu, przeżycia tych emocji i uwolnienia się od nich. Żałoba wymaga ogromnego wysiłku psychicznego, a każdy radzi sobie z nią na swój własny sposób.

Przedłużająca się żałoba, która wyniszcza osobę, która straciła kogoś bliskiego może mieć groźne konsekwencje dla zdrowia i wywołać np. depresję. Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie poradzić sobie z utratą ukochanej osoby, nie wahaj się poprosić o pomoc specjalistów. 

Gdzie szukać pomocy?

  • 800 108 108 - Bezpłatna linia wsparcia dla osób po stracie bliskich. Telefon wsparcia działa w dni powszednie od 14:00 do 20:00. Więcej informacji na stronie Fundacji Nagle Sami: http://www.naglesami.org.pl/

  • 116 123 – Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym

  • 22 594 91 00 – Antydepresyjny Telefon Zaufania Forum Przeciw Depresji

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki