Ełk: przed szpitalem znaleziono ciało pacjenta. Był dwa dni po operacji

2022-12-22 13:37

Znaleziono martwego pacjenta około 300 metrów od szpitala wojskowego w Ełku. Mężczyzna miał 73 lata. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia.

Szpitalny korytarz
Autor: Getty Images Ełk: przed szpitalem znaleziono ciało pacjenta. Był dwa dni po operacji

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 73-letni pacjent uciekł ze szpitala wojskowego w Ełku (woj. warmińsko-mazurskie). W tej placówce mężczyzna 20 grudnia 2022 roku przeszedł operację jamy brzusznej. Najprawdopodobniej miał wykorzystać chwilę nieuwagi personelu medycznego i wyjść w nocy przez okno łazienki na parterze budynku.

Ciało pacjenta znalezione przed szpitalem

Młodsza aspirant Agata Kulikowska de Nałęcz z Komendy Powiatowej Policji w Ełku przekazała, że ciało mężczyzny zostało znalezione około 300 metrów od szpitala. Służby otrzymały informację o zgodnie pacjenta 22 grudnia o godz. 5:00 nad ranem. Na miejsce zdarzenia przyjechała policja, która zabezpieczyła ślady. Był obecny również prokurator. 

"Wyjaśniamy wszystkie okoliczności tego zdarzenia" – poinformowała funkcjonariuszka policji. 

Poradnik Zdrowie: Skalpel, odc. 1 Wymiana ekspandera na implant

Sprawą zajęła się prokuratura

Pierwsi świadkowie zostali przesłuchani, czyli personel medyczny, który pełnił nocny dyżur. Gdy lekarze i pielęgniarki zauważyli, iż pacjenta nie ma w sali, zaczęli od razu poszukiwania zarówno w budynku szpitala, jak i na zewnątrz. Personel poddano również badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Jak przekazała policjantka, "wszystkie przebadane osoby były trzeźwe". 

Śledztwo w sprawie śmierci pacjenta prowadzi Prokuratura Rejonowa w Ełku. Podjęto decyzję o zabezpieczeniu ciała 73-latka w celu przeprowadzenia badań sekcyjnych.

Dyrekcja szpitala nie będzie udzielać żadnych informacji w tej sprawie na czas prowadzonego śledztwa.