Dieta, na której schudła Adele. Na czym polega i kto może ją stosować?

2020-05-08 9:50

Dieta, na której schudła Adele to niewątpliwie hit tej wiosny - na jej punkcie świat oszalał w chwili, gdy kultowa piosenkarka zaprezentowała zdjęcie, na którym wygląda niezwykle smukło. I nadzieja dla wszystkich, którzy bez skutku walczą z nadmiarem kilogramów. Na jakiej diecie Adele schudła 44 kilogramy i kto może ją stosować?

Adele
Autor: Adele/Instagram

Adele słynie nie tylko z oszałamiającego głosu: charakterystyczne dla piosenkarki były również dość obfite kształty. "Były" - gdyż obecnie wygląda zupełnie inaczej, niż jeszcze rok temu. Rewelacyjną przemianę zaprezentowała fanom na swoim Instagramie. Jest co podziwiać: piosenkarka zgubiła na diecie aż 44 kilogramy.

Za tę przemianę odpowiada dieta sirtuinowa, zwana również dietą sirtfood

Czytaj też: Odmładza i odchudza. Na czym polega dieta sirtuinowa, co jeść na diecie sirtfood?

Sitruiny to białka, określane czasem prowokacyjnie jako "geny szczupłości" lub też "geny młodości", gdyż sprzyjają redukcji wagi, poprawiają również stan zdrowia i samopoczucie. 

Entuzjaści diety Adele nazywają je nawet eliksirem młodości, gdyż sirtuiny uczestniczą w wielu procesach biologicznych, naprawiają też DNA i sprzyjają regeneracji. Gdy geny kodujące sirtuiny nieprawidłowo pracują, wtedy organizm zaczyna się starzeć, a metabolizm zwalnia.

Tak Adele wygląda dziś:

A tak wyglądała rok temu:

Sirtuiny są aktywowane między innymi przez polifenole - a one z kolei znajdują się m.in. w warzywach i owocach, orzechach, niektórych przyprawach. To właśnie one były w ciągu  ostatnich miesięcy podstawą diety Adele.

Piosenkarka w trakcie diety nie głodziła się. Schudła 44 kilogramy pijąc koktajle warzywne i jedząc określone produkty. Nie odmawiała sobie przy tym drobnych przyjemności, takich jak lampka czerwonego wina (również bogatego w polifenole), kawy bez mleka czy gorzkiej czekolady

Kto może korzystać z diety Adele? Przeciwwskazań właściwie nie ma, jednak w przypadku chorób, w których duże znaczenie dla właściwej terapii ma dieta (np. cukrzyca) należy skontaktować się z lekarzem, który oceni, czy taki sposób odżywiania nie wpłynie negatywnie na zdrowie.

Polecamy także: