Czy uczniowie wrócą do szkół przed wakacjami? Premier powiedział, kiedy zapadnie decyzja

2020-05-27 10:16 Katarzyna Hubicz

Do wakacji roku szkolnego został niespełna miesiąc – zgodnie z harmonogramem roku szkolnego zakończenie zajęć planowane jest na 26 czerwca. Czy w tym roku szkolnym uczniowie wrócą jeszcze do szkół? Głos na ten temat zabrał premier Mateusz Morawiecki.

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Czy w tym roku szkolnym będą jeszcze normalne lekcje? To pytanie zadają sobie nie tylko sami zainteresowani, ale również ich rodzice. Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem rządu od poniedziałku 25 maja możliwość uczestniczenia w zajęciach opiekuńczych mają uczniowie klas I-III w szkołach podstawowych, z kolei uczniowie klas ósmych oraz maturzyści mogą korzystać z konsultacji przedmiotowych z nauczycielami na terenie szkoły.

O zbliżających się maturach i o ewentualnym powrocie do szkół przed wakacjami wypowiedział się premier Mateusz Morawiecki w trakcie wywiadu, jakiego udzielił kanałowi „MaturaToBzdura” w serwisie YouTube. Zapytany o to, czy matury będą bezpieczne i jakie środki bezpieczeństwa zostaną podjęte w trakcie egzaminów zapewnił, że wszystko zostanie przygotowane w bardzo profesjonalny sposób, szkoły zadbają o dezynfekcję wszystkich sal i zapewnią dystans między uczniami. Dodał również, że uczniowie na egzamin muszą przyjść w maseczkach, ale będą mogli go zdjąć w jego trakcie.  

Poinformował również, że póki co nie wiadomo, czy w tym roku szkolnym będą odbywały się normalne lekcje. Jak powiedział w programie MaturaToBzdura: „Czy jeszcze w tym roku, w kolejnym tygodniu, wrócimy na te trzy tygodnie, ostatnie tygodnie czerwca, czy nie, to wraz z panem ministrem zdrowia, z panem ministrem edukacji podejmiemy tę decyzję w ciągu najbliższego tygodnia, dziesięciu dni”.

Polecamy także:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE