Chcesz poznać tajniki psychodelików? Zapraszamy na konferencję "Nauka psychodeliczna"
Polskie Towarzystwo Psychodeliczne i Polska Sieć Polityki Narkotykowej we współpracy z Wydziałem Prawa i Administracji UW zapraszają na konferencję "Nauka psychodeliczna", która odbędzie się w dniach 17-18 września 2022 roku. To doskonała okazja na poszerzenie wiedzy związanej z wpływem psychodelików na organizm oraz wykorzystaniem ich w terapii.
„Nauka psychodeliczna” będzie pierwszą w Polsce konferencją naukową poświęconą działaniu substancji psychodelicznych, które w ostatnich latach wzbudzają coraz większe zainteresowanie na całym świecie – również w Polsce. Konferencja odbędzie się na Uniwersytecie Warszawskim w dniach 17-18 września 2022 roku. W jej trakcie wybitni eksperci różnych dziedzin przedstawią aktualny stan wiedzy o wpływie psychodelików na świadomość i organizm, ich potencjale terapeutycznym, statusie prawnym i związanych z nimi kwestiach polityczno-kulturowych.
W programie znajduje się również panel dyskusyjny dotyczący tego, jak w świetle obecnych regulacji prawnych może wyglądać proces wykorzystania tych substancji do celów medycznych i jak ten temat wpisuje się w szerszą problematykę praw człowieka. W sobotę odbędzie się natomiast wydarzenie kulturalne dla wszystkich uczestników konferencji.
Słuchacze będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu zarówno stacjonarnie, jak i poprzez transmisję internetową.
Konferencja odbędzie się w dniach 17-18 września 2022 roku w Starym BUW-ie (główny kampus Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28).
Wśród prelegentów, którzy podzielą się swoją wiedzą na temat psychodelików są m. in.:
- Dr hab. Michał Bola
- Magdalena Dąbkowska
- Dr Filip Duski
- Dr hab. Paweł Frelich
- Prof. dr hab. Mateusz Gola
- Prof. dr hab. Krystyna Gołembiowska
- Dr Katarzyna Grunt-Mejer
- Dr n. med. Justyna Holka-Pokorska
- Dr hab. Adam Hamed
- Dr hab. Paweł Holas
- Dr hab. Łukasz Kamieński
- Dr Piotr Kładoczny
- Dr Urszula Kozłowska
- Dr Marta Łukowska
- Prof. dr Andziej Pilc
- Dr Joanna Podgórska
- Prof. dr hab. Michał Wierzchoń
- Dr hab. Marta Wrzosek
Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.
Polska Sieć Polityki Narkotykowej
Polska Sieć Polityki Narkotykowej została powołana w 2008 r. jako inicjatywa obywatelska przez grupę specjalistów pracujących z osobami używającymi narkotyków i osobami z uzależnieniem. W 2014 r. powstała Fundacja Polska Sieć Polityki Narkotykowej, która realizuje misję i wizję organizacji poprzez liczne projekty i inicjatywy, a od 2019 roku w jej ramach działa Polskie Towarzystwo Psychodeliczne, które ma na celu popularyzację oraz wspieranie badań naukowych nad substancjami psychodelicznymi (psychodelikami). Towarzystwo zrzesza specjalistów reprezentujących wiele dziedzin i zawodów, między innymi aktywistów, artystów, biologów, chemików, dziennikarzy, farmaceutów, lekarzy, prawników, psychologów, socjologów, a także osoby zainteresowane rozwojem nauki i debaty dotyczącej psychodelików w Polsce.
Polskie Towarzystwo Psychodeliczne (PTP)
Polskie Towarzystwo Psychodeliczne (PTP) to inicjatywa, która powstała w ramach działalności Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej, aby popularyzować i wspierać badania naukowe nad substancjami psychodelicznymi (psychodelikami). Planujemy stworzyć przestrzeń do merytorycznej debaty na temat ich potencjalnego zastosowania w nauce, medycynie, psychoterapii i kulturze, co może przyczynić się do rozwoju społeczeństwa. Towarzystwo zrzesza specjalistów reprezentujących wiele dziedzin i zawodów m.in.: aktywistów, antropologów społecznych, artystów, biologów, chemików, dziennikarzy, etnobotaników, farmaceutów, lekarzy, prawników, psychologów, socjologów oraz zielarzy, a także osoby zainteresowane rozwojem nauki i debaty dotyczącej psychodelików w Polsce.