11. Bieg po Nowe Życie w Warszawie

2017-09-12 15:05

Normal 0 21 24 września 2017 w Warszawie odbędzie się 11. Bieg po Nowe Życie. Celem akcji jest wsparcie polskiej transplantologii.

11. Bieg po Nowe Życie w Warszawie
Autor: materiały prasowe 11. Bieg po Nowe Życie w Warszawie

24 września 2017 w Warszawie po raz kolejny spotkają się wszyscy, którzy aktywnie włączają się we wsparcie transplantologii, świadomego dawstwa i przeszczepów rodzinnych. 11. Bieg po Nowe Życie jak zawsze zaprosił do wsparcia gwiazdy kina, teatru, estrady, dziennikarzy i sportowców, a przede wszystkim osoby po transplantacji z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji.

- Nasza wspaniała grupa spotka się razem na trasie marszu nordic walking, by promować najszlachetniejszą z idei – mówi Arkadiusz Pilarz – dyrektor wydarzenia. Nigdy nie przestaniemy mówić o transplantologii, po prostu jest taka potrzeba. Musimy cały czas przekonywać innych, że każdy może pomóc. Oddając narząd, ratuje życie. Popatrzmy na osoby  po przeszczepach, które dostały szansę na drugie życie i codziennie ją wykorzystują – dodaje. Każdy Bieg po Nowe Życie jest dla nas wyjątkowy, ale ten 11. szykuje się przełomowo – po trzech wydarzeniach w Łazienkach Królewskich przenosimy się do Parku Górczewska na Bemowie w miejsce bardzo urokliwe i też świetnie pasujące do naszej inicjatywy – informuje Pilarz.

Inicjatorem projektu jest Przemysław Saleta. Znany sportowiec od początku podjął się także roli ambasadora Biegu po Nowe Życie. Nie bez powodu: w 2007 roku oddał nerkę swoje córce Nicole. Po zabiegu doszło u niego do komplikacji, cała Polska śledziła jego walkę. Wygrał, wrócił do czynnego uprawiania sportu. Przemysława Saletę jak zawsze zobaczymy na trasie marszu. A kogo jeszcze?  Znanych nazwisk jest sporo, prezentujemy naszych przyjaciół na profilu FB wydarzenia, przygotujemy ponad 50 sztafet w tym kilkanaście medialnych, ponadto zaprosimy do sztafet uczestników akcji towarzyszącej, która nazywa się „Bemowo kocha nordic walking”. Atrakcji nie zabraknie – podsumowuje Arkadiusz Pilarz. S

zczegóły: www.biegponowezycie.pl