Poradnik ZdrowieInternista › Wysokie OB

Eksperci radzą

Krystyna Knypl - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

.

Wysokie OB

Pani doktor zwracam się z pytaniem czy moje OB które wynosi 28 jest niepokojące? Boli mnie czasami ząb i rusza się czy to może być przyczyną takiego OB czy może szukać innej przyczyny. nadmieniam że również mam podwyższone trójglicerydy 162 mg/dl, cholesterol LDl 156,6 mg/dl, cholesterol całkowity 249 mg/dl. Mam 56 lat /skończę w listopadzie/. Mam również problemy reumatyczne. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam. Bożena

Przyczyny podwyższenia OB mogą być bardzo różne – najczęściej jest taki wynik odzwierciedlaniem toczącego się w organizmie stanu zapalnego. Ustalenie miejsca w którym toczy się ów proces zapalny nie zawsze jest łatwe, ale oczywiści należy dążyć do jego zlokalizowania. Choroby zębów oraz przyzębia ( na przykład paradontoza) jak najbardziej mogą być przyczyną podwyższonego OB. Inne często spotykane stany to przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego, stany zapalne w nerkach lub jajnikach. Także schorzenia reumatyczne mogą dawać wysokie OB. Zachęcam do odwiedzenia stomatologa oraz swojego lekarza rodzinnego.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.