Poradnik ZdrowieInternista › Zimne ręce i nogi

Eksperci radzą

Krystyna Knypl - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

.

Zimne ręce i nogi

Mam 26 lat i od kiedy pamiętam, zawsze jest mi zimno - nawet w lecie kiedy wszyscy cieszą się upałem, ja ubieram sweterek chyba że jest 30 stopni - wtedy jest super. A tak, lato czy zima, czuję się okropnie. Śpię przez cały rok w skarpetkach i pod dwiema pierzynami. Wszystko z ciśnieniem jest w porządku, badania wyszły dobre. Podobno są jakieś tabletki, po których po 3-miesięcznej kuracji pomagają i już człowiekowi jest ciepło -poprawią krążenie.

Wzmożone odczuwanie zimna jest objawem spotykanym w kilku schorzeniach – tak więc nie bardzo widzę możliwość usunięcia dolegliwości za pomocą tabletek, o których Pani wspomina. U osób młodych podatność w reakcji na stres jest najczęstszą przyczyną powodującą odczuwanie zimna oraz występowania zimnych dłoni i stóp. Dolegliwość ta zwykle zmniejsza się wraz z upływem lat. Z innych stanów chorobowych sprzyjających wzmożonemu odczuwaniu zimna należy wymienić niedoczynność tarczycy, choroby tkanki łącznej (czyli kolagenozy), przebycie odmrożenia oraz palenie papierosów. Jeżeli w Pani rodzinie występują choroby tarczycy lub kolagenozy, to warto poprosić lekarza o skierowanie na badania w kierunku tych schorzeń. Natomiast jeżeli nie ma wywiadu rodzinnego w kierunku wymienionych schorzeń, proszę zastanowić się czy przyczyną wspomnianych dolegliwości może być podatność na stresy.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.