Poradnik ZdrowieInternista › Czyszczenie jelita grubego

Eksperci radzą

Krystyna Knypl - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

.

Czyszczenie jelita grubego

Jak w warunkach domowych można oczyszczać jelito grube?

Nie polecam zabiegów zwanych oczyszczaniem jelita grubego – nie jest to zabieg rekomendowany przez medycynę opartą na faktach naukowych, lecz będący w ofercie różnych „ośrodków piękności”. Częste lewatywy lub inne sposoby płukania jelita grubego powodują podrażnienie śluzówki, w niektórych przypadkach mogą powstać niebezpieczne uszkodzenia. Powtarzane lewatywy mogą spowodować niebezpieczny ubytek zawartości potasu w organizmie, który grozi powstaniem arytmii serca. Jelita ciągle drażnione nienaturalnym bodźcem, jakim jest powtarzana lewatywa, popadają w stan rozleniwienia i wytwarza się coś w rodzaju błędnego koła – aby pobudzić jelita ludzie stosują następne zabiegi. Jeżeli chce Pan, aby przewód pokarmowy funkcjonował prawidłowo, to najwłaściwszą i zawsze skuteczną metodą jest stosowanie odpowiedniej diety. Podstawa tej diety to warzywa, owoce, kasze, ciemne pieczywo, unikanie wszelkich produktów przetwarzanych przemysłowo, a w szczególności tłuszczów i słodyczy oraz właściwe nawodnienie organizmu ( 2,0 do 2,5 litów płynów na dobę). Ważny jest też ruch na świeżym powietrzu.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.