Nowa terapia z USA - EFT [Porada eksperta]

2013-03-24 12:53

Czy osoba z zaburzeniami schizotypowymi może stosować terapię EFT? Czy coś Pani wiadomo na ten temat, ponieważ nie mogę znaleźć żadnych informacji?

Porada energoterapeutki
Autor: Getty Images

Technika Emocjonalnej Wolności EFT) to metoda, która polega na opukiwaniu opuszkami palców końcówek układu nerwowego, znajdujących się blisko meridianów (kanałów energetycznych). Podczas takiego opukiwania kierujemy myśli do problemu, który najbardziej nas absorbuje.

Mogą to być leki skierowane na dane sytuacje, powtarzające się stresy czy emocje. Czasem jedna sesja uwalnia od danego problemu. Wszystko odbywa się pod okiem terapeuty. Jest to metoda bezpieczna - gdy zrozumiemy, jak to działa, możemy dalej pracować sami w domu.

Oczywiście trzeba chcieć stosować poznaną metodę, ponieważ terapeuta daje tylko narzędzia, którymi uczy nas jak się nimi posługiwać, resztę pracy wykonujemy sami. Można także zmienić dietę - np. jeść owoce z dużą zawartością potasu czy magnezu, węglowodanów (ziemniaków, makaronu, fasoli) czy innych przetworów zbożowych, co pozwala na wyciszenie umysłu.

Duża dawka ruchu (spacery, taniec, gra w piłkę), także ma znaczący wpływ na kondycje myśli. Nie pozwólmy, by nasza najbliższa osoba czuła się samotna. Starajmy się zachęcać ją do wszystkiego co może pomóc zmienić jej nastawienie do życia. Pozdrawiam

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.