Metabolity Lactobacillus w walce z atopowym zapaleniem skóry (AZS)

2001-04-18 11:33

Choroby skóry znacznie obniżają komfort życia. Chorzy muszą radzić sobie nie tylko z dokuczliwymi objawami, ale także ze wstydem, irytacją oraz poczuciem bezsilności w walce z chorobą. Na ratunek osobom zmagającym się z przypadłościami takimi jak AZS przychodzą nie tylko bakterie Lactobacillus, ale również ich metabolity. W jakich preparatach możemy je znaleźć?

Świąd: jakie choroby objawiają się swędzeniem skóry
Autor: Thinkstockphotos.com Swędzenie skóry może być bardzo dokuczliwe.

Spis treści

  1. Nowe metody walki z atopowym zapaleniem skóry (AZS)
  2. Kompleksowe postępowanie z AZS

Metabolity to produkty powstające w skutek procesów metabolicznych zachodzących w  organizmie. Należą do nich m.in. kwasy organiczne, bakteriocyny, czy białka bakteriocynopodobne. Przyczyniają się do zmiany pH, tworzą niekorzystne warunki dla bakterii chorobotwórczych, następnie uszkadzają komórki bakterii by w końcu ochronić organizm przed namnażaniem się patogenów. Możemy zatem powiedzieć, że metabolity Lactobacillus, w naturalny sposób zwalczają patogeny, umożliwiają rozwój prawidłowej mikroflory skóry i tym samym mogą zapobiegać jej infekcjom.

Nowe metody walki z atopowym zapaleniem skóry (AZS)

Zapewne wielu alergikom znany jest doustny preparat Latopic®. Zawiera on trzy szczepy bakterii Lactobacillus (Lactobacillus paracasei ŁOCK 0919, Lactobacillus casei ŁOCK 0908, Lactobacillus casei ŁOCK 0900), które uszczelniają barierę jelitową, wpływają na utrzymanie równowagi mikrobiologicznej w jelitach oraz równowagi cytokinowej, zmniejszając reaktywność układu immunologicznego na alergeny. Wymienione wyżej bakterie posłużyły do produkcji innowacyjnego składnika, jakim są metabolity Lactobacillus sp. Metabolity działają przeciwdrobnoustrojowo, pomagają ograniczać rozwój gronkowca złocistego (Staphylococcus aureus), który odpowiada za stany zapalne u osób ze skórą atopową. Metabolity występują w emolientach Latopic®.Emolienty Latopic® to specjalistyczna linia preparatów do atopowej, suchej i skłonnej do podrażnień skóry. Poza działaniem przeciwdrobnoustrojowym, emolienty te działają na siedmiu różnych płaszczyznach: nawilżają, natłuszczają, odżywiają, regenerują świąd i podrażnienia skóry, uzupełniają lipidy oraz regenerują uszkodzony naskórek. Co ważne, nie zawierają substancji zapachowych, sztucznych barwników i konserwantów. Mają naturalny skład i można je stosować już od 1. dnia życia. W skład linii emolientów Latopic® wchodzą: Krem do twarzy i ciała, Emulsja do ciała, Emulsja do kąpieli oraz dwie nowości - Żel do mycia ciała i włosów oraz Regenerujący krem do rąk.

Kompleksowe postępowanie z AZS

Podstawowym leczeniem AZS jest stosowanie prawidłowej, codziennej pielęgnacji skóry. W tym celu stosujemy odpowiednie emolienty, które mają nawilżyć suchą skórę, zredukować świąd i podrażnienia oraz zabezpieczyć przed rozwojem bakterii chorobotwórczych. Wybierajmy zatem naturalne emolienty, np. emolienty Latopic®, które działają od zewnątrz na objawy alergii. Nie zapominajmy również o działaniu od wewnątrz, tutaj sprawdzi się Latopic® doustny, który działa na przyczyny alergii i przyczyni się długotrwałych efektów.

Partnerzy