Akcesoria do biegania - przegląd gadżetów, które ułatwią ci trening

2014-05-07 15:15

Akcesoria do biegania nie tylko ułatwiają treningi, ale także mogą dostarczać cennych informacji o stanie twojego organizmu w trakcie wysiłku. Są polecane szczególnie osobom, którym zależy im na komforcie podczas biegu oraz poprawieniu swojej wydolności.  

Oto przegląd najpopularniejszych gadżetów sportowych przydatnych dla każdego biegacza.

Opaska na ramię - służy do trzymania w niej telefonu, odtwarzacza mp3 czy nadajnika GPS. Możemy przymocować ją do ramienia lub nadgarstka. Dzięki elastycznemu materiałowi, z którego jest zrobiona łatwo dopasowuje się do ciała i nie uciska. Jej koszt to ok. 70-120 zł.

Pas biegowy - zapinany wokół pasa, podczas biegu pozwala trzymać przy sobie butelkę z napojem. Można przechowywać w nim też drobniejsze przedmioty, np. klucze lub telefon.  Koszt to ok. 80 zł.

Zegarek treningowy - może podawać nam informacje m.in. o tętnie, przebytym dystansie i tempie biegu. Koszt takiego urządzenia waha się w granicach od 100 do nawet 2000 tysięcy złotych za najdroższe modele.

Plecak do biegania - jest dobrze dopasowany do ciała, dzięki czemu nie przeszkadza podczas biegu. Pozwala na trzymanie w nim niezbędnych rzeczy, np. butelki z wodą, telefonu, dokumentów.

Bufka (Buff) - to  wielofunkcyjna chusta, która przyda się każdemu biegaczowi. Możemy ją wykorzystać jako opaskę na uszy, szalik czy chustkę chroniącą przed słońcem lub mrozem (wtedy zakrywa się nią usta). Liczba zastosowań bufki jest nieskończona. Cena to 25-100 złotych.

Bezprzewodowe słuchawki do biegania - trening biegowy z towarzyszeniem muzyki jest znacznie przyjemniejszy. Jeśli irytuje nas ciągłe plątanie się kabli od tradycyjnych słuchawek, warto zainwestować w specjalne słuchawki bezprzewodowe.