Glukagon - normy w badaniu biochemicznym

opracowanie ap

Glukagon jest hormonem produkowanym przez trzustkę i odpowiada za wydzielanie cukru do krwi oraz za spalanie tłuszczy. Sprawdź, jakie są normy dla glukagonu w badaniu biochemicznym krwi i o czym może świadczyć jego podwyższony lub zbyt niski poziom.

Glukagon oznacza się w badaniu biochemicznym przede wszystkim przy podejrzeniu cukrzycy, guza chromochłonnego nadnerczy, guza trzustki lub dwunastnicy. Glukagon tylko w niewielkim stopniu przedostaje się do krwi. Jego zadaniem jest zapobieganie hipoglikemii, czyli podnosi poziom glukozy we krwi. Jego działanie jest więc przeciwne do działania insuliny, której zadaniem jest obniżanie poziomu cukru we krwi.

Glukagon: normy

Norma dla glukagonu to 50-100 ng/l (nanogramów na litr)

Podwyższony glukagon: przyczyny

Podwyższone wartości glukagonu mogą być spowodowane przez:

Spadek glukagonu we krwi: przyczyny

Spadek stężenia glukagonu we krwi występuje jedynie u noworodków matek cierpiących na cukrzycę.

miesięcznik "Zdrowie"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Marta
|

Skorzystałam z zabiegu po namowie przyjaciółki. efekt zaskakująco dobry. piszę zaskakująco, bo podchodziłam do niego z pewną dozą rezerwy.
ale rzeczywiscie - skóra wygładzona, a co najważniejsze i zabieg i kremiki pomagają zlikwidować kurze lapki, które niestety już i mnie dopadły ;]
kosmetyczka dobrała kremy specjalnie do mojej skóry. przy czym to bardzo sympatyczna pani. prawie nie odczulam tej 1,5 godziny ;]
zachęcam ;]

helene
|

Dostalam zabieg w prezencie od corki. Niesamowite przezycie. Skora od razu wyglada na mlodsza. Do tego warto kupic wspomniane kremy i kontynuowac pielegnacje w domu.