Masaż erotyczny: jak go zrobić? Poznaj tajniki masażu erotycznego!

2017-12-28 12:22

Masaż erotyczny to wspaniały sposób na urozmaicenie życia seksualnego. Pomaga się odprężyć i podkręca libido. Naucz się robić masaż erotyczny – to naprawdę nie jest trudne. A potem daj kilka wskazówek swojemu partnerowi i pozwól mu się wykazać nowymi umiejętnościami.

Masaż erotyczny: jak go zrobić? Poznaj tajniki masażu erotycznego!
Autor: thinkstockphotos.com Masaż erotyczny to doskonała propozycja na grę wstępną.

Spis treści

  1. Masaż erotyczny - co to jest?
  2. Masaż erotyczny - od czego zacząć?
  3. Masaż erotyczny mężczyzny: masaż pleców i karku
  4. Masaż erotyczny mężczyzny: stopy
  5. Masaż erotyczny mężczyzny: klatka piersiowa
  6. Masaż erotyczny mężczyzny: pośladki
  7. Masaż erotyczny mężczyzny: brzuch i uda
  8. Masaż erotyczny kobiety krok po kroku

Masaż erotyczny - co to jest?

Masaż erotyczny można wykonywać w ramach gry wstępnej lub zwyczajnie, dla przyjemności. Stres i zmęczenie negatywnie wpływają na libido i sprawiają, że seks bywa mniej udany, niż mógłby być. Sposobem na zniwelowanie ich skutków jest na przykład relaksująca, aromatyczna kąpiel albo właśnie erotyczny masaż. Spełnia on potrójną rolę: po pierwsze pomaga się odprężyć i zapomnieć o problemach, po drugie poprawia ukrwienie skóry, dzięki czemu staje się ona bardziej wrażliwa na pieszczoty, po trzecie sam w sobie - podnieca. Jak zrobić masaż erotyczny?

Wszystko o kobiecym orgazmie

Masaż erotyczny - od czego zacząć?

Zacznij od kupienia dobrego olejku do masażu. Powinien być płynny i śliski, ale nie lepki. Równie ważne jest, aby miał przyjemny zapach – taki, jaki oboje lubicie. Przygotuj też otoczenie. Wywietrz sypialnię, puść cicho waszą ulubioną muzykę, zapal lampki, świece lub kadzidełka – jeśli je lubicie. Jeśli jest bałagan, ogarnij go, żeby nie stwarzał dysonansu.

Przygotuj olejek zapachowy. Najlepsze składniki, które pobudzą wasze zmysły to: 4 krople ylang-ylang, 4 krople olejku z róży, 1 kropla olejku z trawy cytrynowej. Mieszamy je razem z odrobinką wody. Możesz dodać też zapachowe afrodyzjaki: 3 krople olejku z kolendry, 3 krople Petit Grain, 4 krople olejku z kwiatu pomarańczy.

I jeszcze jedna ważna sprawa: przytnij lub przypiłuj paznokcie. Powinny mieć taką długość, żebyś nie skaleczyła partnera niechcący przy masowaniu, ale też, żeby mogły przyjemnie drapać, gdy tego zechcecie. Jeśli nosisz pierścionki z dużymi ozdobami lub bransoletki, zdejmij je – będą przeszkadzać.

Masaż erotyczny mężczyzny: masaż pleców i karku

Uwzględnienie w masażu erotycznym pleców i karku jest bardzo ważne, zwłaszcza jeśli twój partner jest zmęczony. Namów go, żeby położył się na brzuchu z rękami wyciągniętymi wzdłuż tułowia. Nałóż niewielką ilość olejku na dłonie. Zacznij od ugniatania barków i ściskania ich w dłoniach. Pomasuj mu kark. Niektórzy panowie (i panie) uwielbiają gryzienie karku – mają wtedy uczucie, jakby prąd przepływał im prosto do mózgu. Wypróbuj tę technikę na partnerze!

Kiedy góra pleców jest wymasowana, a partner odprężony, przejdź do dolnej części pleców. Tu masaż musi być nieco delikatniejszy, zwłaszcza na nerkach. Gładź skórę swojego ukochanego od łopatek aż po pośladki, masuj, wykonując dłońmi ruchy od kręgosłupa na zewnątrz. Jeśli twój chłopak to lubi, możesz też podrapać go lub delikatnie poszczypać albo pokąsać. Na koniec przejedź niezbyt mocno palcami po obu stronach jego kręgosłupa od karku aż po czubek kości ogonowej.

Masaż erotyczny mężczyzny: stopy

To kolejny krok do odprężenia. Na stopach znajdują się punkty połączone nerwami z wieloma częściami ciała, między innymi ze strefami erogennymi.

Powiedz partnerowi, żeby obrócił się na plecy. Weź w ręce jedną stopę i najpierw rozgrzej ją po całości energicznymi, kolistymi ruchami kciuków. Następnie mocno (ale z wyczuciem) przeciągnij oboma kciukami, ugniatając, od małego palca po linii prostej aż do pięty. Potem od drugiego palca i tak dalej.

Na koniec wymasuj mu kostkę. Chwyć ją w obie dłonie, z każdej strony połóż na niej trzy palce (serdeczny, środkowy i wskazujący). Wykonuj nimi najpierw ruchy koliste kilka w jedną, kilka w drugą stronę, potem zaś ruchy w kształcie ósemek. Na koniec jeszcze wetrzyj w stopę odrobinę olejku i połóż ją pod ciepłym kocem. Powtórz wszystko z drugą stopą.

Masaż erotyczny mężczyzny: klatka piersiowa

Skoro partner jest już porządnie odprężony, można skupić się na bardziej erogennych strefach. Partner nadal leży na plecach. Usiądź na nim okrakiem, połóż dłonie na jego piersiach i wykonuj koliste ruchy trzema palcami – lewą ręką w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, prawą w odwrotnym. Potem ugniataj miejsca wokół sutków – raz lekko, raz nieco mocniej. Wreszcie delikatnie popieść jego sutki (tak, u mężczyzn to też wrażliwe miejsce).

Masaż erotyczny mężczyzny: pośladki

Nadal jesteśmy blisko stref erogennych... Powiedz partnerowi, żeby obrócił się na brzuch. Usiądź na jego udach i masuj pośladki kolistymi, coraz obszerniejszymi ruchami. Możesz także brać mięśnie po kawałku i ściskać je w dłoniach (ale nie za mocno) albo dawać mu lekkie klapsy. Na koniec wymasuj kość ogonową, a zwłaszcza jej czubek, bo w tym miejscu znajduje się sporo zakończeń nerwowych biegnących od bardzo czułych miejsc, są tam m.in. ośrodki stymulujące prostatę i produkcję testosteronu.

Masaż erotyczny mężczyzny: brzuch i uda

Coraz bliżej... Masaż brzucha powinien być bardzo delikatny i właściwie to nie tyle masaż, ile pieszczoty. Gdy partner znów przewróci się na plecy, usiądź na jego udach i samymi opuszkami palców gładź jego brzuch, zjeżdżając coraz niżej. Potem skoncentruj się na udach. Masuj je również opuszkami palców, kolistymi ruchami, po wewnętrznej stronie, coraz bliżej pachwin. Zbliżaj się do najbardziej erogennej strefy swojego ukochanego, ale na razie jej nie dotykaj – rozumiesz, o co chodzi? ...

A potem oznajmij mu, że wystarczy i teraz kolej na niego. Niech odpłaci ci tak samo długim i starannym erotycznym masażem całego ciała...

Masaż erotyczny kobiety krok po kroku

Rozebrana partnerka kładzie się na brzuchu z rękami splecionymi pod brodą. Partner siada na jej pośladkach okrakiem. Zwilża ręce oliwką i posuwistym, delikatnym ruchem przesuwa dłonie od pośladków do karku. Wracamy delikatnie gładząc ciało po bokach. Dla usunięcia napięcia mięśni pleców, wykonaj masaż okolic łopatek i ramion. Kolistymi ruchami masuj miejsce tuż pod łopatkami. Warto rozsmarować kciukami mięśnie pod łopatkami i przy kręgosłupie w odcinku piersiowym.

Zacznij masować ramiona. Mocno rozetrzyj mięśnie kciukami mięśnie ramion, przesuwając się do karku i szyi. Pamiętaj, aby kark rozmasowywać od dołu w stronę podstawy czaszki. Nie spiesz się, do kolejnych partii ciała przechodzisz dopiero, gdy ciało będzie rozgrzane a mięśnie miękkie. Masuj teraz uda i pośladki. Posuwistymi ruchami przesuwaj się od kostek przez uda do pośladków. Pośladki masuj kolistymi ruchami, zaciskając i rozsuwając. Nie dotykaj na razie wewnętrznej części ud i pośladków.

Przejdź teraz do masażu przedniej strony ciała. Partnerka kładzie się na plecach. Masuj jej piersi kolistymi ruchami według wskazówek zegara dla piersi prawej i w odwrotną stronę dla lewej. Chwyć obie piersi i oddalaj je i zbliżaj. Możesz także szczypać delikatnie sutki. Masaż piersi powinien trwać minimum 20 min. Od piersi przesuń ręce w górę do szyi i wymasuj posuwistymi ruchami delikatnie szyję, po czym zjedź przez zewnętrzną cześć piersi po bokach do bioder.

Zanim przejdziesz do sedna, możesz odwlec tę chwilę i wykonać masaż stóp. Zacznij od rozmasowania kciukiem kolistymi ruchami wgłębienia przy palcach. Uciskaj duży palec u stopy. Potem zrób to samo z śródstopiem i piętami. Na stopach znajdują się punkty seksualnej stymulacji. Wierzch stóp gładź od palców w kierunku kostek. Trzymając w górze nogę partnerki, zjedź teraz w dół do kroku. Nie dotykaj na razie sromu - warto, aby podniecenie narastało powoli, więc kieruj się zasadą: "Po nitce do kłębka". Muskaj delikatnie dłońmi wewnętrzną stronę ud i pachwiny oraz czułe dla kobiet miejsce - wzgórek łonowy.

Teraz delikatnie zwilż palce oliwką, rozchyl nogi partnerki dość szeroko. Kostkami palca wskazującego i środkowego ugniataj zewnętrzne wargi sromowe. Ruchy wykonuj w górę i w dół oraz na boki, tak aby lekko uciskać łechtaczkę. Przesuwaj się od wzgórka łonowego w dół do wejścia do pochwy. Możesz teraz delikatnie pobudzać jej czułe miejsca - łechtaczkę, srom, punkt G i strefę AFE.