ROZMIAR PENISA nie jest wielkością stałą daną na całe życie

2014-02-07 7:10

Jak się okazuje wielkość penisa nie jest wartością stałą – pod wpływem różnych czynników rozmiar penisa może ulec zmniejszeniu. Na tę zmienną mają wpływ: dieta, używki – alkohol i papierosy, wiek oraz ślub i potomstwo.

ROZMIAR PENISA nie jest wielkością stałą daną na całe życie
Autor: thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Penis maleje z wiekiem
  2. Penis mniejszy po ślubie
  3. Penis może stawać się mniejszy pod wpływem diety
  4. Alkohol i papierosy też zmniejszają

Rozmiar penisa dla mężczyzn ma wielkie znaczenie. Najdłuższy penis we wzwodzie liczył sobie (podobno)... 45 cm! Został zmierzony w latach siedemdziesiątych, a jego posiadaczem jest jamajski aktor Long Dong Silver. Jednak panom, których nie zadowala rozmiar własnego szczęścia, mimo wszystko chyba nie o takie gabaryty chodzi. Bo któraż kobieta chciałaby mieć do czynienia z takim olbrzymem? Tymczasem marzycielom seksuolodzy coraz częściej zwracają uwagę, że, zamiast narzekać na własny stan posiadania i fantazjować o większym, niech się zastanowią, co robić, żeby im nie malało to, w co ich natura wyposażyła. Bo, drodzy panowie, rozmiar penisa nie jest wielkością stałą. On się zmienia, w zależności od wielu czynników. Na niektóre nie ma wpływu, ale na inne jak najbardziej.

Penis maleje z wiekiem

Z biegiem czasu człowiek się kurczy, wiotczeją mu mięśnie, ubywa nadających sprężystość kolagenu i elastyny. I mimo że na upływ czasu nic, póki co, nie poradzimy, to i w przypadku tego cennego narządu można co nieco ulepszyć. Zasada, że organ używany dłużej zachowa sprawność, sprawdza się tu doskonale. Mężczyźni, uprawiający seks w wieku starszym, mają o wiele większe szanse, że ich członek na starość aż tak bardzo się nie zmniejszy. Ponadto aktywność seksualna korzystnie wpływa na poziom testosteronu, a ten ma istotny wpływ na rozmiar penisa. Zbyt małe stężenia testosteronu to nie tylko mała potencja, ale i mniejszy członek. Ale właśnie dzięki uprawianiu seksu poziom tego męskiego hormonu może być całkiem zadowalający. I wcale nierzadko jest tak, że niejeden mężczyzna w wieku lat 40 ma poziom tego hormonu na poziomie 200-300 nanogramów na decylitr krwi (ng/dl), podczas gdy aktywny seksualnie 70-latek ma poziom 800 ng/dl.

Penis mniejszy po ślubie

Okazuje się, że na rozmiar penisa mają wpływ także pewne sytuacje życiowe. I tak seksuolodzy z Waszyngtońskiego Centrum Psychologicznego dowodzą, że męskie penisy kurczą się... po ślubie i gdy mężczyzna zostaje ojcem. Naukowcy przebadali kilkuset świeżo upieczonych małżonków i młodych ojców, i nie mają wątpliwości: gdy mężczyzna się żeni, bądź zostaje ojcem, jego członek maleje. A wszystko znowu sprowadza się do testosteronu. Gdy w życiu mężczyzny następują takie zmiany jak ślub czy ojcostwo, w jego organizmie spada poziom testosteronu. Mężczyzna staje się łagodniejszy, delikatniejszy, taki bardziej kobiecy, za sprawą przebijających żeńskich estrogenów. Z pewnością nie dotyczy to każdego mężczyzny w tym okresie, ale wielu. Jak wobec tego ma się aktywność seksualna tuż po ślubie (a wiadomo, że jest, a przynajmniej powinna być duża) i w związku z tym teoretycznie większy penis, do rewelacji amerykańskich naukowców? Tę wyraźną sprzeczność tłumaczą oni czynnikami psychicznymi: choć aktywność seksualna jest tuz po ślubie spora, to jednak zmiany w mózgu, wywołane nową sytuacją, mają większe znaczenie. A na to, co dzieje się w mózgu świeżo upieczonego małżonka, niebagatelny wpływ ma malejący w tym czasie poziom testosteronu. Mówiąc inaczej, z jednej strony poziom testosteronu rośnie, z drugiej maleje, i tego malejącego jest jakby więcej. Ufff...

Penis może stawać się mniejszy pod wpływem diety

Jeśli w diecie mężczyzny brakuje ryb, jaj, w dodatku trwa to całe lata, to rozmiar jego przyrodzenia raczej nie będzie zachwycający. Niektórzy dietetycy wskazują jeszcze na konieczność spożywania czerwonego mięsa, nie rzadziej niż 2 razy w tygodniu. Panowie powinni jadać więcej warzyw kapustnych (kalafior, brukselka), gdyż zapobiegają one przemianie testosteronu w estrogen, tym samym zapewniając wyższy poziom męskich hormonów.

Alkohol i papierosy też zmniejszają

To, że powodują obniżenie potencji, wiadomo od dawna. Okazuje się jednak, że mogą doprowadzić do mniejszych gabarytów. Podczas spoczynku może to być niezauważalne, ale podczas erekcji (jeśli w ogóle do niej dojdzie), już tak. Na szczęście są to zmiany odwracalne i jeśli przestaniesz palić i pić (poza okazjonalną szklaneczką czerwonego wytrawnego wina, działającego jak afrodyzjak), to twój penis nabierze rozmiaru.A jeśli mimo twoich zabiegów nie będzie chciał wrócić do zadowalających wymiarów? Nie, nie myśl o operacji, w żadnym razie. Jest przecież tyle innych, naturalnych metod na powiększenie penisa. I podobno skutecznych, w przeciwieństwie do ryzykownych zabiegów chirurgicznych.