ROZMIAR PENISA nie jest wielkością stałą daną na całe życie

2014-02-07 7:10 Bożena Klukowska

Jak się okazuje wielkość penisa nie jest wartością stałą – pod wpływem różnych czynników rozmiar penisa może ulec zmniejszeniu. Na tę zmienną mają wpływ: dieta, używki – alkohol i papierosy, wiek oraz ślub i potomstwo.

Rozmiar penisa dla mężczyzn ma wielkie znaczenie. Najdłuższy penis we wzwodzie liczył sobie (podobno)... 45 cm! Został zmierzony w latach siedemdziesiątych, a jego posiadaczem jest jamajski aktor Long Dong Silver. Jednak panom, których nie zadowala rozmiar własnego szczęścia, mimo wszystko chyba nie o takie gabaryty chodzi. Bo któraż kobieta chciałaby mieć do czynienia z takim olbrzymem?

Tymczasem marzycielom seksuolodzy coraz częściej zwracają uwagę, że, zamiast narzekać na własny stan posiadania i fantazjować o większym, niech się zastanowią, co robić, żeby im nie malało to, w co ich natura wyposażyła. Bo, drodzy panowie, rozmiar penisa nie jest wielkością stałą. On się zmienia, w zależności od wielu czynników. Na niektóre nie ma wpływu, ale na inne jak najbardziej.

Penis maleje z wiekiem

Z biegiem czasu człowiek się kurczy, wiotczeją mu mięśnie, ubywa nadających sprężystość kolagenu i elastyny. I mimo że na upływ czasu nic, póki co, nie poradzimy, to i w przypadku tego cennego narządu można co nieco ulepszyć. Zasada, że organ używany dłużej zachowa sprawność, sprawdza się tu doskonale. Mężczyźni, uprawiający seks w wieku starszym, mają o wiele większe szanse, że ich członek na starość aż tak bardzo się nie zmniejszy. Ponadto aktywność seksualna korzystnie wpływa na poziom testosteronu, a ten ma istotny wpływ na rozmiar penisa. Zbyt małe stężenia testosteronu to nie tylko mała potencja, ale i mniejszy członek. Ale właśnie dzięki uprawianiu seksu poziom tego męskiego hormonu może być całkiem zadowalający. I wcale nierzadko jest tak, że niejeden mężczyzna w wieku lat 40 ma poziom tego hormonu na poziomie 200-300 nanogramów na decylitr krwi (ng/dl), podczas gdy aktywny seksualnie 70-latek ma poziom 800 ng/dl.

Penis mniejszy po ślubie

Okazuje się, że na rozmiar penisa mają wpływ także pewne sytuacje życiowe. I tak seksuolodzy z Waszyngtońskiego Centrum Psychologicznego dowodzą, że męskie penisy kurczą się... po ślubie i gdy mężczyzna zostaje ojcem. Naukowcy przebadali kilkuset świeżo upieczonych małżonków i młodych ojców, i nie mają wątpliwości: gdy mężczyzna się żeni, bądź zostaje ojcem, jego członek maleje. A wszystko znowu sprowadza się do testosteronu. Gdy w życiu mężczyzny następują takie zmiany jak ślub czy ojcostwo, w jego organizmie spada poziom testosteronu. Mężczyzna staje się łagodniejszy, delikatniejszy, taki bardziej kobiecy, za sprawą przebijających żeńskich estrogenów. Z pewnością nie dotyczy to każdego mężczyzny w tym okresie, ale wielu. 

Jak wobec tego ma się aktywność seksualna tuż po ślubie (a wiadomo, że jest, a przynajmniej powinna być duża) i w związku z tym teoretycznie większy penis, do rewelacji amerykańskich naukowców? Tę wyraźną sprzeczność tłumaczą oni czynnikami psychicznymi: choć aktywność seksualna jest tuz po ślubie spora, to jednak zmiany w mózgu, wywołane nową sytuacją, mają większe znaczenie. A na to, co dzieje się w mózgu świeżo upieczonego małżonka, niebagatelny wpływ ma malejący w tym czasie poziom testosteronu. Mówiąc inaczej, z jednej strony poziom testosteronu rośnie, z drugiej maleje, i tego malejącego jest jakby więcej. Ufff...

Penis może stawać się mniejszy pod wpływem diety

Jeśli w diecie mężczyzny brakuje ryb, jaj, w dodatku trwa to całe lata, to rozmiar jego przyrodzenia raczej nie będzie zachwycający. Niektórzy dietetycy wskazują jeszcze na konieczność spożywania czerwonego mięsa, nie rzadziej niż 2 razy w tygodniu. Panowie powinni jadać więcej warzyw kapustnych (kalafior, brukselka), gdyż zapobiegają one przemianie testosteronu w estrogen, tym samym zapewniając wyższy poziom męskich hormonów.

Alkohol i papierosy też zmniejszają

To, że powodują obniżenie potencji, wiadomo od dawna. Okazuje się jednak, że mogą doprowadzić do mniejszych gabarytów. Podczas spoczynku może to być niezauważalne, ale podczas erekcji (jeśli w ogóle do niej dojdzie), już tak. Na szczęście są to zmiany odwracalne i jeśli przestaniesz palić i pić (poza okazjonalną szklaneczką czerwonego wytrawnego wina, działającego jak afrodyzjak), to twój penis nabierze rozmiaru.

A jeśli mimo twoich zabiegów nie będzie chciał wrócić do zadowalających wymiarów? Nie, nie myśl o operacji, w żadnym razie. Jest przecież tyle innych, naturalnych metod na powiększenie penisa. I podobno skutecznych, w przeciwieństwie do ryzykownych zabiegów chirurgicznych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Ravi
|

Dobre tabletki na potencję znajdziecie na - wiecejmeskosci.pl

Lol
|

A ja o 15, kretyn....

Dementia
|

W życiu większego natężenia bzdur nie widziałem. Czy ten artykuł istnieje na prawdę?

Tomasz
|

Są też samochody sportowe, ale nie każdy nimi jeździ.
Tak samo tutaj jedni stosują Phallomax, a inni nie.

Sceptyk
|

Nie ma czegos takiego jak tabletka na powiekszenie penisa. Gdyby to byla prawda, a nie dojenie naiwnych, nie byloby facetow z malymi wackami. Ale coz, kazdy moze swoje pieniazki wydawac w dowolny sposob i utrzymywac kogo mu sie podoba. :)

Janek
|

Cena tych tabletek jest podobna, także nie musiałem wybierać mniej tych mniej skutecznych ze względu na cenę.

Daro
|

Ja sobie zafundowałem SizePower i jak narazie po 2 miesiącach 3 cm więcej. Chyba dobry wynik? Co sadzicie?

Bumero
|

Bonfled

Daj znać jak efekty!

Bonfled
|

Ja właśnie dostałem ten IQ MAN - zobaczymy, mam nadzieję, że się nie zawiodę ;)

Brosmann
|

Ostatnio zauważyłem, że mam znacznie mniejszy popęd sexualny, chciałabym także nieco zwiększyć rozmiar swojego penisa. Próbowałem różnych diet, jednak niewiele to pomogło. Czy możecie polecić jakiś naturalny, sprawdzony środek, który może mi pomóc?