Jak usunąć tłuszcz pod pachami?

2020-07-08 10:53

Nieestetyczne wałeczki w okolicach pach to także twój problem? Mamy dla ciebie trzy proste ćwiczenia, dzięki którym usuniesz nieestetyczny tłuszcz pod pachami.

Trening na kanapie - rodzaje i efekty ćwiczeń
Autor: Getty Images

Zacznijmy od sposobów nieinwazyjnych, dzięki którym usuniesz nieestetyczny tłuszcz pod pachami. Mówimy to o ćwiczeniach. Trzy proste ćwiczenia, czyli pompki, pompki przy ścianie oraz ćwiczenie nazywane diamentem. Taki zestaw należy robić przynajmniej co drugi dzień, przy czym warto zauważyć, że nie są to ćwiczenia kardio, czyli warto byłoby dołączyć jeszcze dodatkowy trening na spalanie. 

Polecamy: Ćwiczenia na fałdki pod pachami i na plecach - z tego materiału dowiesz się, jak prawidłowo "wyciskać", żeby za pomocą ćwiczeń z hantlami lub sztangą pozbyć się niechcianych fałdek.

Jak wykonywać ćwiczenia? Zobacz na filmie:

Jednak nie tylko ćwiczenia mogą pomóc w pozbyciu się tłuszczyku spod pach. Mowa tu o zabiegach stosowanych przez medycynę estetyczną - lipolizie i kriolipolizie. Kriolipoliza to zabieg polegający na zamrażaniu tkanki tłuszczowej za pomocą specjalnych urządzeń. Tkanka tłuszczowa rozpada się, krystalizuje i w naturalny sposób nasz organizm się jej pozbywa. Natomiast lipoliza to zabieg rozbijający tkankę tłuszczową w organizmie (np. za pomocą lasera, ultradźwięków). 

Wadą tych zabiegów jest z pewnością cena oraz to, że jeden wcale nie załatwi sprawy i zapewne, w zależności od nagromadzenia tłuszczu, zabiegi trzeba powtórzyć. 

Czytaj też: Lipoliza iniekcyjna: jak przebiega i jakie daje efekty?

Należy także pamiętać, że zabiegi medycyny estetycznej nie są na całe życie. Tłuszcz nadal będzie się nam gromadził, dlatego najskuteczniejsze jest wprowadzenie zdrowego trybu życia.