Wilfredo Leon pokonał koronawirusa. Właśnie otrzymał negatywny wynik testu

2020-11-17 6:58

Na początku listopada koronawirus zaatakował „polski” zespół włoskiej Serie A siatkarzy – Sir Safety Perugia. Ekipa prowadzona przez trenera naszej kadry Vitala Heynena, której gwiazdą jest polski Kubańczyk Wilfredo Leon, musiała odwołać wszystkie mecze po tym jak liczba zakażeń przekroczyła trzy. W istocie, niemal komplet siatkarzy z Perugii złapał Covid-19, łącznie z Leonem. Najnowsze wiadomości z Italii są dużo pomyślniejsze, wszystko zmierza ku lepszemu.

Siatkówka, Wilfredo Leon, koronawirus, test, badanie, siatkarz
Autor: Instagram/wilfredo_leon_official Wilfredo Leon przechodzi test na koronawirusa

Chwilę dłużej trzymał się Heynen, który pozytywny wynik badania na koronawirusa dostał kilka dni później niż jego podopieczni. Chorobę przechodzili niemal bezobjawowo, ewentualnie z minimalną gorączką i zmęczeniem. Na szczęście wszystko idzie ku lepszemu, klub z Perugii praktycznie codziennie informuje o negatywnych rezultatach badań u kolejnych zawodników. Najpierw wyzdrowieli Fabio Ricci i Sebastian Sole, potem Roberto Russo, Oleg Płotnicki, Thijs Ter Horst i David Sossenheimer, a w ostatnich kilkudziesięciu godzinach do ozdrowieńców dołączył Wilfredo Leon, a także Massimo Colaci i Alessandro Piccinelli. Wszyscy sukcesywnie mogą wracać do treningów.

Wilfredo Leon walczy z koronawirusem. Jakie ma objawy?

Po raz ostatni Perugia grała 25 października przeciwko Ravennie (wygrana 3:0), ale dwóch jej graczy było już wtedy odizolowanych ze względu na koronawirusa. Przepisy we Włoszech mówią, że zawieszenie gry następuje dopiero, gdy w zespole pojawi się więcej niż trzech zakażonych. Potem szybko, w ciągu zaledwie kilku dni, pojawiły się kolejne przypadki i spotkania zespołu Leona i Heynena oczywiście przekładano. Mecz z Allianzem Mediolan, który figurował w kalendarzu Perugii po spotkaniu z Ravenną (1.11) ma się odbyć 24 listopada.

Wilfredo Leon: Nie chcę pracować na 100 procent. Dążę, żeby było 101
Źródło: Wilfredo Leon pokonał koronawirusa. Właśnie otrzymał negatywny wynik testu