Iga Świątek kontra Warsaw Sports Group. Sąd wydał postanowienie, mamy ten dokument

2020-11-19 21:26

Wciąż nie doszło do zakończenia sporu dotyczącego rozwiązania umowy, jaką rodzice podpisali w imieniu Igi Świątek z Warsaw Sports Group, która przez kilka lat wspierała młodą tenisistkę finansowo. Niebawem ma dojść do rozmów zwaśnionych stron, tymczasem małe zwycięstwo odniosła strona mistrzyni Roland Garros 2020. Sąd wydał postanowienie w związku z pozwem złożonym przez zawodniczkę przeciwko WSG.

Tenis, Iga Świątek, Warsaw Sports Group, postanowienie, sąd
Autor: East News/mat. prasowe Iga Świątek pozostaje w sporze sądowym z firmą, która przez kilka lat ją wspierała

Przypomnijmy: w połowie 2019 roku, tuż przed 18. urodzinami córki, tata naszej mistrzyni Tomasz Świątek – wówczas jeszcze jako jej przedstawiciel prawny – postanowił rozwiązać umowę z agencją menedżerską Warsaw Sports Group, która wspierała finansowo rozwój młodej zawodniczki i jej dochodzenie na tenisowy top. Rozstanie nie przebiegło polubownie i sprawa wylądowała w sądzie. Zarówno WSG jak i Iga złożyli pozwy. Jednocześnie trwały negocjacje w kwestii możliwego rozwiązania sporu poza salą sądową. WSG domaga się zwrotu kosztów w sumie wyższej niż byłaby skłonna zapłacić druga strona. Ta z kolei twierdzi, iż szacunki WSG są zawyżone i nie mają podstaw w dokumentach.

REWOLUCJA u polskiego tenisisty. Rozstanie po latach

Poza tym WSG wciąż uważa i podtrzymywała w oficjalnych wypowiedziach, ustami prezesa Artura Bochenka, że umowa o opiekę nad tenisistką formalnie nie została wypowiedziana. Przeciwnego zdania jest kancelaria prawna reprezentująca tenisistkę. Mecenas Igi Świątek Jarosław Chałas mówił już miesiąc temu na łamach „SE”, że przeciwko WSG został złożony proces, w którym chodzi między innymi o potwierdzenie przez sąd faktu braku związania umową z WSG co najmniej od końca maja 2019 r. i skuteczności dokonanego przez Igę Świątek wypowiedzenia umowy z przyczyn leżących po stronie WSG.

I właśnie w tej materii zapadło postanowienie Sądu Okręgowego w Warszawie. Chodziło o wniosek Igi Świątek o zabezpieczenie w pozwie. Sąd takowego udzielił.

Tenis, Iga Świątek, Warsaw Sports Group, postanowienie, sąd
Autor: Mat. prasowe Postanowienie sądu w sprawie z powództwa Igi Świątek

– W ramach postępowania z powództwa Igi Świątek przeciwko fundacji WSG, sąd wydał postanowienie zabezpieczające, zgodnie z którym zakazał pozwanej fundacji rozpowszechniania nieprawdziwych informacji oraz składania podmiotom trzecim oświadczeń informujących o obowiązywaniu Umowy oraz wyłączności pozwanej do reprezentowania interesów powódki – poinformował nas mec. Chałas. – Powyższa okoliczność w sposób jednoznaczny stoi w opozycji do powielanej, w wielu publicznych wypowiedziach, przez prezesa fundacji A. Bochenka opinii jakoby umowa, ponad wszelką wątpliwość, łączyła obie strony w dalszym ciągu – dodał prawnik tenisistki.

Ujawniono zarobki Igi Świątek! OGROMNE miliony, ciężko sobie to w ogóle wyobrazić!

Ta decyzja nie wpływa na starania podejmowane przez zwaśnione strony, by sprawa nie musiała się skończyć procesem. Po zakończeniu Roland Garros, kiedy zrobiło się głośno o triumfatorce, a przy tej okazji powrócił publicznie temat jej sporu z WSG, miało już dojść do spotkania. Odłożono je z powodu pandemii. Jak się dowiadujemy, kolejna próba załatwienia sprawy pomiędzy skonfliktowanymi stronami nastąpi we wtorek 24 listopada.

Trener przegrał zakład z Igą Świątek! Musi wydepilować klatę i plecy
Źródło: Iga Świątek kontra Warsaw Sports Group. Sąd wydał postanowienie, mamy ten dokument