Dobre wiadomości dla kibiców w związku z igrzyskami w Tokio

2020-11-16 10:55

Pozytywne wieści płyną z Tokio, gdzie z wizytą przyjechał Thomas Bach, prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Jak przyznał, przełożone o rok z powodu pandemii letnie igrzyska olimpijskie „mają być światełkiem w tunelu” i przekazał dobre wiadomości kibicom szykującym się do oglądania zmagań najlepszych sportowców w najważniejszej imprezie czterolecia.

IO w Tokio
Autor: AP/Associated Press/East News

Bach jest w Japonii pierwszy raz od czasu, gdy w pod koniec marca wspólnie z ówczesnym premierem Shinzo Abe podjęli bezprecedensową decyzję o zmianie terminu igrzysk olimpijskich. Tym razem spotkał się z następca Abego, Yoshidide Sugą i jednym głosem oznajmili, że zamierzają w przyszłym roku przeprowadzić udaną imprezę. Szef MKOl podczas wizyty w Kraju Kwitnącej Wiśni spotkał się też z panią gubernator Tokio, Yuriko Koike oraz przewodniczącym komitetu organizacyjnego igrzysk, Yoshiro Morim. We wtorek Bach ma wizytować wioskę olimpijską oraz niedawno oddany do użytku stadion, zbudowany kosztem 1,4 mld dolarów.

Nowa rola mistrza olimpijskiego z Londynu. Zdobywał medale, teraz rozwozi jedzenie

„Idziemy w jednym kierunku i jesteśmy zdeterminowani i pewni w chęci zorganizowania udanej imprezy” - powiedział przewodniczący MKOl podczas pobytu w Tokio. „A to sprawia, że z dużą dozą pewności możemy stwierdzić, iż na arenach pojawią się kibice. Razem sprawimy, by igrzyska były światełkiem w tunelu”. Bach prezentuje urzędowy optymizm, mimo że Japończycy zmagają się ostatnio z kolejną falą zachorowań, w rozlicznych sondażach z rezerwą wypowiadali się o sensie organizowania igrzysk w dobie pandemii, a wyzwania logistyczne związane z przyjazdem 11 tysięcy sportowców i zapewnieniem im sanitarnego bezpieczeństwa są olbrzymie.

Maradona CUDEM uniknął śmierci. Nowe fakty w sprawie stanu zdrowia legendy

Wszyscy jednak także z nadzieją czekają na wiosnę, kiedy to powinno się wyjaśnić, w jakim zakresie będą możliwe podróże, jak można zorganizować testowanie gości przybywających do Japonii bądź jakie będą postępy w dostępie do obiecywanych ostatnio szczepionek. Bach zapowiedział, że MKOl chce zapewnić wszystkim sportowcom możliwość zaszczepienia, o ile tylko taka szansa się pojawi.

Adam Kszczot komentuje odwołanie igrzysk olimpijskich w Tokio
Źródło: Dobre wiadomości dla kibiców w związku z igrzyskami w Tokio