Wielki gwiazdor Hollywood kupił klub piłkarski

2020-11-16 16:41

O zainteresowaniu pisano już od kilku miesięcy, teraz sprawy nabrały konkretnego wymiaru. Jeden z najbardziej znanych i lubianych gwiazdorów Hollywood Ryan Reynolds postanowił zostać współwłaścicielem walijskiego klubu piłki nożnej Wrexham AFC.

Ryan Reynolds
Autor: Invision/Invision/East News

Wrexham jest reklamowany jako trzeci najstarszy profesjonalny klub piłki nożnej na świecie - w tym roku kończy 156 lat. Reynolds ma się stać jego właścicelem razem z innym aktorem Robem McElhenneyem. O tym, że celebryci kupią Wrexham zadecydowali... kibice. Jest to bowiem drużyna, którą zarządzają właśnie fani. Sprzedaż została zaaprobowana w ostatnią niedzielę, 15 listopada. Ryan Reynolds i jego partner przejmują 100 procent udziałów w klubie i płacą za to 2,6 mln dolarów. Pieniądze mają posłużyć na rozwój Wrexham. Według informacji podanych przez „Sports Business Daily", transakcja ma zostać formalnie sfinalizowana w ciągu dwóch miesięcy. „Pragniemy im życzyć powodzenia w kierowaniu naszym klubem piłkarskim” - napisali przedstawiciele rady klubu. „Czekamy z niecierpliwością, co przyniesie przyszłość”.

Dariusz Mioduski objął nowe stanowisko. Mówi o wyborach w PZPN

Wrexham występuje w piątej lidze angielskiej, a jego stadion, Racecourse Ground, jest najstarszym obiektem, na którym wciąż odbywają się międzynarodowe zawody. Od 2011 roku struktura własnościowa klubu jest taka, że zarządzającymi pozostają przedstawiciele kibiców. 98 procent uprawnionych do głosowania opowiedziało się za sprzedażą Wrexham Ryanowi Reynoldsowi, Kanadyjczykowi znanemu z takich hitów jak „Pogrzebany”, „Narzeczony mimo woli”, „Safe house”, „Złota dama”, „Life”, czy „Deadpool”.

Jan Tomaszewski bez litości: Brzęczek jest do zwolnienia! | Futbologia
Źródło: Wielki gwiazdor Hollywood kupił klub piłkarski