Lipoliza iniekcyjna: jak przebiega i jakie daje efekty?

2019-02-14 15:50

Lipoliza iniekcyjna to bezinwazyjna, bo nieoperacyjna, metoda usuwania tłuszczu z określonych partii ciała. W pierwotnym założeniu lipoliza iniekcyjna miała być alternatywą dla liposukcji i być stosowana w celu modelowania sylwetki. Jednak szybko okazało się, że roztwór fosfatydylocholiny, wstrzykiwany podczas zabiegu, pozwala pozbyć się nie tylko tzw. boczków i innych fałdek odpornych na diety i ćwiczenia, lecz także tłuszczu z podwójnego podbródka i z worków pod oczami. Sprawdź, jak przebiega zabieg lipolizy iniekcyjnej, jakie daje efekty i jakie są przeciwwskazania do jego wykonania.

Lipoliza iniekcyjna - sposób na worki  pod oczami, podwójny podbródek i cellulit
Autor: Thinkstockphotos.com Efekt lipolizy iniekcyjnej widoczny jest po pewnym czasie, po wykonaniu serii zabiegów

Spis treści

  1. Lipoliza iniekcyjna a liposukcja
  2. Jak pozbyć się cellulitu [WIDEO]
  3. Lipoliza iniekcyjna: jak przebiega zabieg?
  4. Lipoliza iniekcyjna: jakie daje efekty?
  5. Lipoliza iniekcyjna: wskazania
  6. Lipoliza iniekcyjna: przeciwwskazania

Lipoliza iniekcyjna to bezoperacyjny zabieg polegający na trwałym usuwaniu tkanki tłuszczowej, której nie można zredukować za pomocą diety i ćwiczeń. W zawiązku z tym lipoliza iniekcyjna służy do redukcji tylko miejscowo nagromadzonego tłuszczu i modelowania sylwetki. To także doskonałe uzupełnienie zabiegu liposukcji i abdominoplastyki.

Lipoliza iniekcyjna a liposukcja

Pojęcia te są często używane zamiennie, jednak oznaczają dwie różne metody walki z uciążliwymi wałeczkami. Liposukcja to zabieg chirurgicznego usuwania tłuszczu. Podczas operacji lekarz wykonuje niewielkie nacięcie skóry, wprowadza igłę ssącą do tkanki tłuszczowej i pod ciśnieniem odsysa nadmiary tłuszczu.

W związku z tym liposukcja jest zabiegiem inwazyjnym, po którym obowiązuje długi okresem rekonwalescencji. Ponadto skutkiem ubocznym zabiegu są liczne zniekształcenia na powierzchni skóry. Jednak jego zaletą jest to, że tkanki tłuszczowej pozbywamy się już na stole operacyjnym, dlatego efekty są widoczne zaraz po zabiegu.

Lipoliza iniekcyjna nie powoduje tzw. efektu jo-jo. Tłuszcz raz usunięty z konkretnego miejsca, nigdy już nie powraca.

Z kolei lipoliza iniekcyjna to zabiegu mający na celu rozpuszczenie tkanki tłuszczowej wewnątrz ciała. W przeciwieństwie do liposukcji nie pozostawia zniekształceń na skórze, a ryzyko jakichkolwiek powikłań jest minimalne, co czyni ją zabiegiem bezpieczniejszym. Lipoliza może być alternatywą dla liposukcji (np. w przypadku dyskwalifikacji pacjenta do operacyjnego odsysania tłuszczu) lub jej uzupełnieniem (lipoliza usuwa nierówności skóry pozostałe po liposukcji).

Jak pozbyć się cellulitu [WIDEO]

Jak pozbyć się cellulitu?

Lipoliza iniekcyjna: jak przebiega zabieg?

Zabieg lipolizy iniekcyjnej, który trwa od 30 do 50 minut, polega na wstrzyknięciu cienką igłą w otłuszczone miejsca mieszaniny dwóch substancji:

  • wyciągu z soi: fosfatydylocholiny,
  • soli żółciowej: deoksycholatu.

Dochodzi wtedy do lipodestrukcji: preparat rozpuszcza komórki tłuszczowe, które są zastępowane tkanką włóknistą, co powoduje obkurczenie się skóry w obrębie ostrzykniętego obszaru. Następnie zbędny tłuszcz jest transportowany do wątroby i usuwany w procesach metabolicznych.

Po zabiegu miejsce ukłucia są zaczerwienione i opuchnięte. Mogą także pojawić się siniaki, które znikają po ok. 2 tygodniach.

Lipoliza iniekcyjna: jakie daje efekty?

Dzięki lipolizie iniekcyjnej pozbędziemy się:

  • fałdek pod pośladkami,
  • tłuszczu występującego po wewnętrznej i zewnętrznej stronie ud,
  • lekko zaokrąglonego brzuszka,
  • wałeczków na plecach i w okolicach pach,
  • grubego, otłuszczonego "byczego" karku,
  • tłuszczu na ramionach i kolanach.

Lipolizę iniekcyjną wykonuje się także w celu redukcji:

Lipoliza iniekcyjna: wskazania

Najlepszymi kandydatami do zabiegu są osoby szczupłe lub z niewielkim lokalnym nadmiarem tkanki tłuszczowej, której nie można się pozbyć przy pomocy intensywnych ćwiczeń czy diety.

Po wykonanym zabiegu lipolizy, zaleca się stosowanie masażu limfatycznego, w celu ułatwienia transportu tłuszczu do wątroby i jego usunięcia z organizmu.

Lipoliza iniekcyjna: przeciwwskazania

Ważne

Lipoliza iniekcyjna nie jest metodą odchudzania, tylko modelowania sylwetki

Lipoliza iniekcyjna nie jest metodą odchudzania, lecz jednym z elementów modelowania sylwetki u osób szczupłych. Lipolizę stosuje się w celu redukcji tłuszczu występującego na mniejszych obszarach ciała, którego nie da się usunąć za pomocą diety i ćwiczeń. W związku z tym osoby otyłe, z dużym nadmiarem tkanki tłuszczowej, nie są dobrymi kandydatami do zabiegu.