Jak zlikwidować podwójny PODBRÓDEK

Otyłość, garbienie się, geny, a nawet spanie z wysoko uniesioną głową sprzyjają pojawieniu się podwójnego podbródka. Jak go zlikwidować? Twoją bronią może być odchudzanie i zabiegi medycyny estetycznej: mezoterapia i lipoliza.

Najczęściej podbródek jest spadkiem po rodzicach. Gdy podwójny podbródek to sprawa genów, oznacza to, że jest on zbudowany z tkanki tłuszczowej zawierającej tłuszcz brunatny. Taki tłuszcz organizm gromadzi jako rezerwę na czarną godzinę i niezwykle trudno jest go spalić.  Komórki tłuszczu brunatnego zbudowane są z wielu kropli tłuszczu różnej wielkości. Zaś tkanka tłuszczowa biała, obecna w innych częściach ciała, składa się z komórek zawierających jedną dużą kroplę tłuszczu, otoczoną cienką warstwą cytoplazmy.

Posłuchaj, w jaki sposób można się pozbyć podwójnego podbródka. To materiał z cyklu dobrze posłuchać. Podcasty z poradami.

Otyłość sprzyja zwisaniu podbródka

Czasem to ogólna otyłość przyprawia podwójny podbródek. Nadmiar tłuszczu gromadzi się pod brodą, tworząc zwisające wałeczki. Trudno jest się go pozbyć, nawet odchudzając się, ponieważ komórki tłuszczowe zbijają się w zwarte skupiska, są słabo ukrwione, bo otacza je tkanka włóknista. Taki tłuszcz niełatwo ulega spaleniu (trudno przecież wyobrazić sobie specjalne ćwiczenia, które pomogłyby zlikwidować tłuszcz umiejscowiony właśnie na brodzie). W takich przypadkach ogólna utrata wagi powinna również zredukować podwójny podbródek.

Śpij na płasko, zapobiegniesz obwisaniu podbródka

Druga broda może mieć też prozaiczną przyczynę – garbienie się. Zamiast chować głowę w ramionach, noś ją wysoko. Utrzymuj prawidłową postawę – ramiona ściągnięte do tyłu i połączone łopatki, brzuch wciągnięty, głowę trzymaj tak, jakbyś na jej czubku nosiła książkę. Ważne jest także to, jak śpisz. Spanie na wielkich poduchach skutkuje wiotczeniem podbródka i szyi. Lepiej używaj cienkiego jaśka.

Ważne

Nie zapominaj o pielęgnacji szyi i dekoltu

Nie bez znaczenia jest też stan samej skóry, może ona bowiem zwiotczeć, tworząc wrażenie drugiego podbródka. Dlatego nie opalaj się ani nie korzystaj z solarium, a latem używaj kremów z wysokim filtrem. Słońce powoduje bowiem rozpad włókien kolagenowych, co skutkuje utratą jędrności skóry. Smarując twarz kremem, nie zapominaj o podbródku i szyi.

Mezoterapia i lipoliza - zabiegi na podwójny, zwisający podbródek

W walce z podwójnym podbródkiem korzystne są zabiegi medycyny estetycznej. Do wyboru jest kilka zabiegów: mezoterapia bezigłowa, lipoliza ultradźwiękowa, laserowa i iniekcyjna.

  1. Lipoliza ultradźwiękowa to masaż specjalną głowicą emitującą ciepło i ultradźwięki, które rozbijają tkankę tłuszczową i zmieniają ją w emulsję. Płyn ten jest usuwany za pomocą kaniul. Naczynia, nerwy i sąsiednie tkanki pozostają nienaruszone. Zabieg jest bezbolesny, nie powoduje opuchlizny ani siniaków. Kosztuje ok. 4 tys. zł.
  2. Lipoliza laserowa, zgodnie z nazwą, do redukcji tkanki tłuszczowej wykorzystuje promieniowanie laserowe. Światłowód lasera wprowadza się pod skórę przez niewielkie nacięcia. Promieniowanie rozbija ścianki tkanek tłuszczowych, uwalniając ich zawartość. Powstały płyn jest metabolizowany i wydalany z organizmu w kolejnych dniach. Lipoliza laserowa nie wymaga znieczulenia ogólnego, a do normalnej aktywności można wrócić po 2–3 dniach. Pełny efekt jest widoczny po 3–4 miesiącach. Możliwe powikłania to siniaki, obrzęki, oparzenia, zwiększona wrażliwość na dotyk. Koszt zabiegu wynosi ok. 2 tys. zł.
  3. Mezoterapia bezigłowa wykorzystuje laser i impulsy elektryczne, za pomocą których w tkankę tłuszczową wprowadza się substancje aktywne (głównie fosfatydylocholinę) powodujące rozpad trójglicerydów. Zabieg jest nieinwazyjny i niebolesny, nie powoduje obrzęków ani siniaków. Jeden kosztuje 190 zł, a do osiągnięcia pożądanych efektów potrzeba ich 8–10.

miesięcznik "Zdrowie"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Aleksandra
|

Drugi podbródek czy też "podwójny podbródek" to zmora wielu osób. Nadmiar skóry oraz tkanki tłuszczowej pod brodą objawia się właśnie jako tzw. druga broda. Wygląda to nieestetycznie zarówno en face, jak i z profilu. Niestety, powodem jest nie tylko nadwaga. Drugi podbródek u szczupłej osoby to wcale nie rzadkość. W takim wypadku powodem może być wiotczejąca, opadająca skóra oraz charakterystyka budowy twarzy. Zamaskowanie tego defektu jest niestety niemożliwe, ale można go zredukować dzięki specjalistycznym zabiegom.

Monika
|

Te domowe sposoby pewnie są skuteczne, ale chyba jako profilaktyka, wtedy można jeszcze coś zdziałać. Ja miałam już poważny problem z podbródkiem, no może nie aż tak wielki, ale przeszkadzało mi to coraz bardziej i zdecydowałam się na zabieg w gabinecie. Lekarka zasugerowała mi ultraskin i to był strzał w 10, na efekt trzeba było chwilke poczekać, ale teraz zmiana jest widoczna.

Sofie
|

Moja koleżanka już jakiś czas temu zrobiła sobie zabieg Aqualyx. Początkowo myślałam, że to strata kasy, ale jak zobaczyłam rezultaty, to pomyślałam sobie, że kurczę, chyba warto :) Teraz sama idę na zabieg w przyszłym tygodniu :)

annn
|

Ile miała Pani zabiegów i konkretnie jakich?

Aga
|

Dzień dobry ,polecam picie yerby ;)

Lipoliza miażdźy skutecznością
|

Ja zainwestowałam w lipolizę u dr Brumer. Nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na ten zabieg. Dzięki niemu pozbyłam się znienawidzonego drugiego podbródka, a przy okazji kompleksów z nim związanych. Po prostu super sprawa, brak mi słów.

Nina
|

Zawsze byłam szczupłą osobą, ale moim ogromnym kompleksem był właśnie podwójny podbródek. Najgorzej było, jak oglądałam swoje zdjęcia. Nie mogłam na nie patrzeć, bo miałam wrażenie, że wyglądam na grubszą o 10 kg niż jestem w rzeczywistości. Chociaż próbowałam stosować różne kremy i masaże, to nic nie pomagało. Jedna wielka ściema. W końcu dowiedzie działam się o klinice doktor Brumer i o lipolizie, która odchudza sam podbródek. Baaardzo cieszę się, że się na to zdecydowałam:)))))))) To najlepsze uczucie na świecie pozbyć się wieloletniego kompleksu:)))

HOLYMED
|

Dobrą metodą na pozbycie się podwójnego podbródka jest karboksyterapia. Seria 7 - 10 zabiegów likwiduje nadmiar tkanki tłuszczowej a co najważniejsze poprawia też elastyczność i napięcie skóry. Zapraszamy do naszego centrum na zabiegi karboksyterapii centrumholymed.pl

Aneta, W-wa
|

Są dwa powody OTYŁOŚCI u ludzi: ♥♥♥♥♥

1. Wysoki poziom cukru we krwi, czyli mąka i cukier spożywczy, a zatem: NISKIE WĘGLOWODANY, TJ. DO 26% WZROSTU.

2. Zbyt duże spożycie TŁUSZCZÓW, mamy więc klasyfikację: INDEKS ŻYWIENIOWY, TJ. IŻ PRODUKTU.

P. S. Absolutnie realne i przecież zwyczajnie logiczne. Skuteczne więc działa !! *****