Zoperowała nos dla przyszłych dzieci. Chirurdzy: wielu pacjentów w to wierzy

2023-03-27 8:10

Robię sobie operację plastyczną nosa, żeby moje dzieci urodziły się z ładnymi nosami - stwierdziła na TikToku Fiore Ciminello z Argentyny. Film stał się wiralem, a komentujący nie zostawili na niej suchej nitki. Chociaż kobieta tłumaczy teraz, że to był tylko żart, chirurdzy plastyczni przyznają, że wielu pacjentów jest przekonanych, iż zabiegi mogą mieć wpływ na to, jak będą wyglądać ich dzieci.

Zoperowała nos dla przyszłych dzieci. Czytam, żeby moje dzieci umiały czytać
Autor: https://www.tiktok.com/@fioreciminello_

Fiore Ciminello ma 19 lat. Jej konto na Tik Toku obserwuje ponad 160 tys. osób. Na jednym ze jej filmów widać, że leży z zabandażowanym nosem na szpitalnym łóżku.

"Robię sobie operację plastyczną nosa, żeby moje dzieci urodziły się z ładnymi nosami" - stwierdziła młoda kobieta.

Wizyta u chirurga plastyka

"Potwierdzam, to żart"

Film natychmiast stał się bardzo popularny, a inni tiktokerzy prześcigali się w niewybrednych komentarzach. "Nie zrobiłam sobie tatuażu, nie chcę, żeby moje dzieci rodziły się z tatuażami" - napisała jedna z użytkowniczek.

"Chodziłam na zajęcia francuskiego, żeby zobaczyć, czy moje dzieci urodzą się we Francji" - dodała inna. "Czytam książki, żeby moje dzieci umiały czytać" - stwierdził jeden z obserwujących profil. "A ja przefarbuję włosy na różowo, żeby moje dzieci były jednorożcami". - dodał ktoś inny.

"Powiedz mi, że to żart" - skomentowała jedna z osób. "Cóż, potwierdzam, tak, to żart" - odparła autorka wpisu.

Takie przekonanie jest bardzo częste

Autorka filmu zablokowała możliwość jego udostępniania, a w rozmowie z New York Post wyjaśniła, że nie przeszła operacji plastycznej nosa, a jedynie korektę przegrody nosowej. Nagranie miało być zaś żartem z operacji. Głos w tej sprawie zabrali jednak eksperci, chirurdzy plastyczni z West Coast Plastic Surgery Center.

We wpisie na blogu kliniki przyznali, że wiele osób jest przekonanych o tym, że operacje plastyczne mają wpływ na cechy przyszłych dzieci. Chirurg plastyczny dr Yuly Gorodisky podkreślił: "Chirurgia plastyczna nie ma możliwości zmiany DNA naszych komórek. Nie zmienia markerów epigenetycznych, które przekazują informacje".