Żona Michała Wiśniewskiego ma problemy ze zdrowiem. Choroba zaatakowała płuca
Michał Wiśniewski ma za sobą kilka ciężkich tygodni. Mierzy się teraz z chorobą nowotworową swojej mamy. Jednak jak się okazuje, na tym nie kończą się medyczne kłopoty w jego rodzinie. Ostatnio stanem swojego zdrowia podzieliła się również żona muzyka.
Pod koniec listopada Michał Wiśniewski podzielił się smutną informacją. Otóż jego mama walczy z rakiem płuc i obecnie jest w trakcie chemioterapii. Niedawno pisaliśmy o tym, że dopasowali dla niej pierwszą perukę.
Zawsze naprzód - nigdy wstecz. Trzecia chemia, pierwsza peruka, ona jedyna. Przeszliśmy tyle, przejdziemy i przez to! - pisał Michał Wiśniewski.
- można przeczytać pod zdjęciem na Instagramie
Pola Wiśniewska jest poważnie chora. Przekazała informację na Instagramie
Okazuje się jednak, że to nie koniec zdrowotnych problemów w ich domu. Żona Michała Wiśniewskiego, Pola Wiśniewska, która często wrzuca nowe materiały na Instagrama, poinformowała ostatnio za jego pomocą, że jest poważnie chora.
Za pomocą InstaStories przekazała, że zmaga się ona z atypowym zapaleniem płuc.
Atypowe zapalenie płuc. Bez komentarza
- można było przeczytać w zamieszczonej przez nią relacji. Ukochana muzyka nie dodała do tego żadnego zdjęcia, a widoczne było wyłącznie białe tło. Później jednak podzieliła się zdjęciem, na którym widać ją z synkiem z podpisem "Zdrowiejemy".
Można więc wnioskować, że mimo poważnej choroby wszystko idzie w dobrym kierunki i ukochana Michała Wiśniewskiego już niedługo powróci do pełnego zdrowia.
Atypowe zapalenie płuc. Czym różni się od typowego?
Zapalenie płuc może być typowe lub atypowe. Typowe zapalenie płuc charakteryzuje się ostrym początkiem choroby, gorączką, dreszczami i obfitą, ropną plwociną. Atypowe zapalenie płuc przebiega jednak nieco inaczej.
Jego początek jest powolny i skryty. Pacjent ma zazwyczaj prawidłową lub umiarkowanie podwyższoną temperaturę ciała i rzadko pojawiają się u niego dreszcze. Podczas fizykalnego badania klatki piersiowej można znaleźć niewielkie odchylenia.
Jednak przy badaniu rentgenowskim płuc widoczne będą wyraźne zmiany. Co więcej, rutynowo stosowana antybiotykoterapia nie będzie miała efektu terapeutycznego.
Na szczęście w przypadku obu tych rodzajów zapalenie płuc, chory zwykle odpowiada na leczenie.
Podstawowymi objawami zapalenie płuc jest wywołujący duszności kaszel, ból w klatce piersiowej i świszczący oddech. Początkowe objawy choroby mogą do złudzenia przypominać grypę. Wśród nich wymienia się: gorączkę, dreszcze i ogólne rozbicie do pary ze złym samopoczuciem.
Typowe zapalenie płuc trwa 7-10 dni, jednak w wypadku kiedy odpowiedzialne są za nie bakterie, może ono trwać nawet 14-21 dni.