Kiedy otworzą salony fryzjerskie i kosmetyczne? OFICJALNE DANE

2020-04-25 16:13

Wiemy, kiedy pójdziesz do fryzjera czy do kosmetyczki. Pewnie już czujecie ulgę, bo malowanie włosów czy strzyżenie ciężko ogarnąć samemu, prawda?

Puszące się włosy: 3 sposoby walki z nimi
Autor: gettyimages.com Puszące się włosy mogą wynikać, paradoksalnie, ze zbyt dużego ich nawilżenia.

Premier Mateusz Morawiecki zaprezentował plan odmrażania gospodarki na konferencji 16 kwietnia 2020. Dzieli się on na cztery etapy. Pierwszy już mamy - od 20 kwietnia mamy otwarte lasy i parki, można chodzić i spacerować w celach rekreacyjnych, może być więcej osób w sklepie, a nawet jeden wierny na 15 m2 w kościele. Dodatkowo młodzież od 13. roku życia może przebywać na zewnątrz bez opieki osoby dorosłej.

Warto wiedzieć: U nich skóra zmieniła kolor w trakcie leczenia COVID-19

Z wyliczeń wynika, że przybliżona data otwarcia salonów fryzjerskich i kosmetycznych to czas między 4 maja a 11 maja, czyli tuż po majówce! Ale uwaga - są to daty orientacyjne, wszystko może się zmienić, jeśli koronawirus zaatakuje ze zdwojoną siłą. 

Kolejne etapy to:

Etap II – przewidywana data to: 27 kwietnia lub 4 maja

  • Otwarte zostaną: Niektóre obiekty turystyczne (hotele, noclegowe) z ograniczeniami, biblioteki, muzea i galerie sztuki.

Etap III – 4 maja lub 11 maja, w zależności od sytuacji epidemicznej

  • Otwarte zostaną: usługi pielęgnacyjne (fryzjer, kosmetyczka), sklepy odzieżowe w galeriach handlowych z istotnymi ograniczeniami, obiekty gastronomiczne (restauracje, bary, jadłodajnie), w wydarzeniach sportowych udział będzie mogło wziąć do 50 osób (w otwartej przestrzeni, bez udziału publiczności), pojawi się także możliwość zorganizowania opieki nad dziećmi w żłobkach, przedszkolach i w klasach szkolnych 1-3 – ustalona max. liczba dzieci w sali.

Etap IV - otwarcie kin i teatrów

Zobacz wideo, jak w Polsce leczony jest koronawirus:

Prof. Simon o leczeniu koronawirusa