Kiedy będą otwarte siłownie, baseny i kluby fitness?

2020-04-22 17:16

Trwa odmrażanie gospodarki. Rząd w najbliższym czasie planuje kolejne poluzowania i otwieranie do tej pory nieczynnych placówek. Kiedy przyjdzie pora na te związane z aktywnością ruchową?

Modne ćwiczenia i zajęcia fitness [OPIS ZAJĘĆ]
Autor: thinkstockphotos.com Modne ćwiczenia i zajęcia fitness [OPIS ZAJĘĆ]

Otwarcie siłowni, klubów fitness i basenów planowane jest na ostatni, IV etap odmrażania gospodarki. Póki co, od 20 kwietnia trwa etap I, czyli otworzono lasy i parki, zmieniono nieco zasady zakupów w sklepie, ale nadal pozamykane są inne instytucje, w tym np. zakłady fryzjerskie czy kosmetyczne. Mają one nieco większe szanse na szybsze otwarcie niż siłownie.

Zobaczcie: ZNAMY DATĘ otwarcia salonów fryzjerskich i kosmetycznych. OFICJALNE

Rząd specjalnie nie podaje konkretnych dat, wszystko uzależnia od sytuacji epidemiologicznej w kraju. II etapem odmrażania gospodarki jest otwarcie hoteli i sklepów budowlanych w weekendy. Otworzone zostaną także niektóre instytucje kultury, np. biblioteki. 

III etap to otwarcie upragnionych salonów fryzjerskich czy kosmetycznych, ale nie tylko. Zobaczcie sami, jakie są plany rządu:

Niestety siłownie, kluby fitness i baseny, podobnie jak solaria, salony masażu, teatry i kina zostaną otworzone dopiero w IV etapie odmrażania gospodarki. Kiedy to nastąpi? Będziemy was informować. 

Czekacie na odmrożenie gospodarki? Powiedzcie nam, na co najbardziej: